Zielony Szlak Rowerowy w Puławach

Adres:

Puławy

Zielony Szlak Rowerowy w Puławach wynosi około 40 kilometrów i jest łatwy w pokonaniu.

Większość trasy jest utwardzona co ułatwia jazdę. Ścieżka prowadzi z Puław przez Kazimierz Dolny- Janowiec do Puław. Szlak rozpoczyna się w centrum miasta Puławy, gdzie uliczkami jadąc miniemy XIX- wieczną Willę Samotnię, Park Czartoryskich, Pałac Marynki, XVIII- wieczny cmentarz włostowicki i Muzeum Oświatowe. Wyjeżdżając z miasta trasa prowadzi wzdłuż wału przeciwpowodziowego na Wiśle. Dalej kierujemy się do miejscowości Kazimierz Dolny, obok Kamieniołomu i ruin Zamku Esterki w Bochotnicy. Kolejnym ciekawym miejscem jakie zobaczymy podczas jazdy są Spichlerze pochodzące z XVI wieku. Dojeżdżamy do Kazimierza Dolnego, gdzie zobaczyć możemy tutaj wiele zabytków m. in.: Muzeum Nadwiślańskie, Muzeum Przyrodnicze, Fara, Kamienice, czy Wiatrak w Męćmierzu. Wyjeżdżając z miasta zobaczymy kolejny Spichlerz Kobiałki, oraz Kamieniołom. Dojeżdżamy do Wisły, gdzie promem „Gelderland” przeprawiamy się na drugą stronę, by móc kontynuować trasę. Podczas przeprawy zobaczymy wzgórze, na którym znajduje się Zamek w Janowcu. Dalej kierujemy się do kolejnej miejscowości, gdzie podziwiamy zabytkowy kościół. W Janowcu udajemy się na wzgórze, obok ruin Zamku, stąd podziwiamy piękną panoramę na Wisłę i okolicę. Dalej szlak prowadzi nas w kierunku Góry Puławskiej. Przejeżdżamy przez kompleks leśny Sadłowice, mijamy Ośrodek Jeździecko- Rekreacyjny. Następnie jedziemy w kierunku Puław, wzdłuż wału przeciwpowodziowego. Wjeżdżając do miasta mijamy kościół parafialny oraz dawną kaplicę pałacową.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1431