Żółty Szlak turystyczny w Radzyniu Podlaskim

Adres:

Radzyń Podlaski

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak przepięknym krajem jest Polska. Nic dziwnego, że w sezonie turystyka kwitnie, a schroniska i hotele pękają w szwach.

Do Polski coraz częściej przyjeżdżają goście z całego świata, aby jak najlepiej poznać naszą historię i zwiedzić najpiękniejsze miejsca, których jest tu naprawdę wiele. Od gór, aż po morze ciągnie się tu bowiem niezliczona ilość wspaniałych miejsc, zabytków, starych domów, kamienic, zamków, pałaców, kościołów, pomników, galerii i muzeów. W ostatnich czasach powstało również wiele szlaków turystycznych, zarówno pieszych, jak i rowerowych. Połączenie aktywności fizycznej ze zwiedzaniem jest bowiem najlepszym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Pozwala ono na wypoczęcie, zregenerowanie się i oderwanie od rzeczywistości. Szczególnie wiele szlaków znajduje się na Lubelszczyźnie, która nie zawsze jest doceniania. To właśnie tam znajduje się Radzyń Podlaski, wspaniałe miasto, które posiada bardzo ciekawą historię. Przez Radzyń Podlaski biegnie bardzo interesujący szlak. Oznaczono go kolorem żółtym. Ma on długość 23, 6 kilometra. Bardzo często szlak ten nazywany jest "szlakiem radzyńskich zespołów parkowo-pałacowych", i nic w tym dziwnego bowiem w Radzyniu Podlaskim znajduje się wiele tego typu miejsc, które zachwycają swoim pięknem. Szlak ten rozpoczyna się w parku miejskim znajdującym się w Radzyniu Podlaskim, a kończy przy kapliczce świętego Antoniego w miejscowości Czemiernik. Z pewnością jest to świetna trasa zarówno na pieszą wędrówkę, jak i na rower.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1380