Czerwony szlak turystyczny w Radzyniu Podlaskim

Adres:

Radzyń Podlaski

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wspaniałym krajem jest Polska. Wiedzą o tym zarówno Polacy, jak i ludzie z całego świata, którzy coraz chętniej odwiedzają nasz kraj.

Turystyka w Polsce w ostatnich czasach bardzo się rozwinęła, a z profesjonalnego turystycznego zaplecza coraz chętniej korzystają nasi goście z zza granicy. Widać to szczególnie w sezonie letnim, kiedy schroniska i hotele pękają w szwach. Choć Polska nadaje się do zwiedzania nie tylko latem... Od gór, aż po morze ciągnie się tu niezliczona liczba wspaniałych zabytków, przepięknych kościołów pochodzących z przeróżnych epok, monumentalnych zamków, pomników ku czci ważnych osobistości, muzeów z najciekawszymi eksponatami oraz wile innych nie mniej interesujących atrakcji turystycznych. W ostatnich czasach bardzo modną stała się również turystyka piesza i rowerowa, a w Polsce powstało wiele nowych szlaków. Z pewnością dzieje się tak dlatego, gdyż spopularyzowano aktywny tryb spędzania wolnego czasu, a połączenie go ze zwiedzaniem wydaje się być idealnym pomysłem na weekend. Szczególnie pięknym regionem Polski, jest Lubelszczyzna, zarówno Wyżyna Lubelska, jak i Polesie Lubelskie ma się bowiem czym pochwalić. To tu znajduje się przepiękne miasto Radzyń Podlaski, przez które przebiega mnóstwo szlaków. Jeden z nich oznaczono kolorem czerwonym. Przemierzając tą trasą możemy podziwiać wiele wspaniałości tego regionu. Szlak ciągnie się od parku miejskiego znajdującego się w Radzyniu, do miejsca pamięci pomordowanych w lesie, który rośnie nieopodal miejscowości Sitno i dalej biegnie do Kocka.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1245