Kościół błogosławionych męczenników Podlaskich w Radzyniu Podlaskim

Adres:

Błogosławionych Męczenników Podlaskich 12, 21-300 Radzyń Podlaski

O tym, że Polska jest wspaniałym krajem z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać. Od morza, aż po góry ciągnie się tu bowiem wiele wspaniałych atrakcji.

Coraz częściej przyjeżdżają do Polski turyści zza granicy by poznać historię naszego kraju, poczuć jego klimat i atmosferę, a także zobaczyć najwspanialsze miejsca, które się tu znajdują. Jednym z najpiękniejszych regionów, choć nie zawsze docenianym jest Lubelszczyzna. Zarówno Wyżyna Lubelska, jak i Polesie Lubelskie oferuje nam mnóstwo starych domów, przepięknych kościołów, szlaków turystycznych, pomników, monumentalnych zamków itd. Przyjechanie tu jest jednym z najlepszych pomysłów na spędzenie wolnego czasu. To właśnie w województwie lubelskim znajduje się Radzyń Podlaski, wspaniałe miasto, które posiada ciekawą historię oraz wiele zabytków takich, jak: Oranżeria, Pałac Potockich, Pałac Szlubowskich, Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, kościół pod wezwaniem Świętej Trójcy, żydowskie cmentarze i wiele innych niemniej ciekawych miejsc. To również w Radzyniu Podlaskim znajduje się Kościół Błogosławionych Męczenników Podlaskich, który należy do parafii świętej Anny w Radzyniu Podlaskim, gdyż malutka Kaplica świętej Anny usytuowana na cmentarzu świętej Anny nie wystarczała, by pomieścić ogromną rzeszę wiernych. Zbudowano wtedy nową świątynie, która stanęła obok cmentarza. Kościół budowany był ponad pięć lat, a do użytku oddano go w 2000 roku. Prace nad budową tego kościoła były koordynowane przez ówczesnego proboszcza niejakiego księdza Henryka Domaskiego. Z pewnością Kościół Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Radzyniu Podlaskim jest miejscem, które warto odwiedzić, podobnie jak i inne zabytki Radzynia Podlaskiego. Jest to dobra okazja na spędzenie czasu z rodziną lub znajomymi. Zabierz ich więc już dziś i ruszajcie już dziś.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2270