Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim

Adres:

kard. Wyszyńskiego 6, 21-300 Radzyń Podlaski

Telefon:

83 352 93 75

Na pierwszy rzut oka Polska wydaje się niepozornym, małym krajem, mało znaczącym wśród krajów europejskich.Jest to jednak mylne wyobrażenie, gdyż Polska jest naprawdę cudownym, ciągle rozwijającym się krajem.

Co więcej, posiada ona naprawdę bardzo dobre zaplecze turystyczne i masę ciekawych atrakcji, które czekają na turystów. W ostatnich czasach do Polski przyjeżdża coraz więcej osób z całego świata, którzy chcą poznać naszą burzliwą historię, a także przy okazji zwiedzić nasz kraj. Od morza, aż po góry ciągnie się tu bowiem niezliczona ilość wspaniałych starych kamienic, pięknych miast, malowniczych wsi, monumentalnych zamków i pałaców, cudownych kościołów, pomników, szlaków turystycznych i wiele innych ciekawych atrakcji czekających na turystów. Szczególnie pięknym miejscem jest Lubelszczyzna- region trochę niedoceniany. Zarówno Wyżyna Lubelska, jak i Polesie Lubelskie mają czym się pochwalić jeśli chodzi o turystykę. To właśnie tu znajduje się Radzyń Podlaski- wspaniałe miasto, które jest malowniczym miejscem z bardzo interesującą historią. W Radzyniu Podlaskim znajduje się wile ciekawych zabytków takich jak: Pałac Potockich, Pałac Szlubowskich, żydowskie cmentarze, kościół pod wezwaniem Świętej Trójcy i wiele innych wspaniałych miejsc. To także tu możemy podziwiać niesamowite Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prace nad budową tego kościoła trwały od 1985 do 1993 roku. Od września 2011 roku kościół ten jest siedzibą diecezji radzyńskiej. Ciekawostką jest fakt, iż świątynia posiada drwi wykonane z brązu, które są jednymi z największych i najcięższych w Polsce. Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy z pewnością stanowi ciekawą i niebanalną atrakcję turystyczną. Warto przyjechać do Radzynia Podlaskiego, aby zobaczyć je oraz inne radzyńskie nie mniej ciekawe zabytki.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2377