Szlak im. Generała Kleeberga

Adres:

Radzyń Podlaski

Z pewnością każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż Polska jest cudownym krajem. Dzięki świetnie rozwiniętej bazie turystycznej nasz kraj odwiedza coraz więcej obcokrajowców.

Turyści zza granicy chcą bowiem jak najlepiej poznać interesującą historię naszego kraju, a także zwiedzić cudowne miejsca, których w Polsce nie brakuje. Bowiem od morza, aż po same góry ciągnie się niezliczona ilość starych kościołów, zamków, pałaców, starych domów, pomników, muzeów galerii, a także innych miejsc, gdzie turystyka wręcz kwitnie. W ostatnich czasach bardzo popularną stała się turystyka piesza i rowerowa. Z tego też względu w Polsce powstało mnóstwo szlaków. Dzięki takiej formie zwiedzania możemy połączyć edukację z aktywnością fizyczną, a także pooddychać świeżym powietrzem. Szczególnie wiele szlaków znajduje się na Lubelszczyźnie, zarówno na Wyżynie Lubelskiej, jak i na Polesiu Lubelskim. Jednym z nich jest szlak im. Generała Kleeberga, który przebiega między innymi przez Radzyń Podlaski- malownicze miasteczko posiadające bardzo interesującą historię. Całość szlaku ma, aż 74, 2 kilometry i ciągnie się od Dęblina, aż po Czemierniki. Szlak ten jest oznaczony kolorem zielonym i jest on podzielony na kilka części. Z pewnością warto przejść się tym szlakiem, gdyż wzdłuż niego znajduje się wiele ciekawych miejsc godnych naszej uwagi. Jeśli nie masz więc planów na spędzenie wolnego czasu, zabierz przyjaciół lub rodzinę i ruszajcie. Czeka was niesamowita przygoda, której nigdy nie zapomnicie.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1506