Szlak jeździecki historyczno-przyrodniczy Radzyńskiej Krainy Serdeczności

Adres:

Radzyń Podlaski

Z pewnością każdy doskonale wie o tym jak pięknym krajem jest Polska. Coraz częściej wiedzą tym również goście zza granicy, którzy coraz chętniej przyjeżdżają do naszego kraju, by dokładnie poznać jego historię i zwiedzić przepiękne zakątki.

Nic więc dziwnego, że w sezonie schroniska i hotele pękają w szwach. O gór, aż po morze ciągnie się tu ogromna ilość wspaniałych miejsc, zabytków, starych kościołów, zamków, pałaców itd. W ostatnich czasach powstało również wiele szlaków turystycznych zarówno pieszych, jak i rowerowych. Połączenie aktywności fizycznej ze zwiedzaniem jest bowiem idealnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Jednym z takich szlaków znajdujących się na Lubelszczyźnie jest szlak jeździecki historyczno-przyrodniczy Radzyńskiej Krainy Serdeczności. Szlak ten ma długość około 100 kilometrów i wiedzie on drogami publicznymi. Jego trasa biegnie od Brzozowicy Dużej do „Przystani Naturalnie Aktywnych” w Niewęgłoszu. Głównym zamierzeniem tego szlaku jest obcowanie z naturą dlatego też, wzdłuż niego możemy podziwiać wiele atrakcyjnych przyrodniczo miejsc, takich jak łąki i lasy. Szlak ten prowadzi również przez historycznie ważne miejsca tego regionu. Całość jest bardzo dobrze oznaczona. Na trasie znajdziemy zarówno tablice informacyjne, jak i kierunkowskazy. Z pewnością warto przejechać się tym szlakiem i pooddychać świeżym powietrzem. Jeśli nie masz więc planów na spędzenie wolnego czasu, zabierz rodzinę lub znajomych i już dziś wyruszajcie w trasę po niesamowitą przygodę.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1162