Szlak Renesansu Lubleskiego

Adres:

Radzyń Podlaski

Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę z tego, że Polska jest pięknym krajem. Ponadto w ostatnich czasach stała się ona miejscem chętnie odwiedzanym przez ludzi z całego świata.

Obcokrajowcy coraz częściej pragną poznać historię naszego państwa, a także zwiedzić najpiękniejsze zakątki. Nic dziwnego, bowiem od morza, aż po góry ciągnie się tu niezliczona ilość szlaków turystycznych, starych domów, przepięknych kościołów, monumentalnych zamków, pałaców, pomników, muzeów i innych atrakcji. Szczególnie pięknym miejscem jest niedoceniana Lubelszczyzna. Zarówno Wyżyna Lubelska, jak i Polesie Lubelskie zachwyca nas swoimi niebanalnymi urokami. To właśnie tu znajdziemy Szlak Renesansu Lubelskiego, który został stworzony w maju 2013 przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną. Na szlaku tym znajduje się czterdzieści dwa wspaniałe zabytki, które utrzymane są w stylu renesansowym. W głównej mierze są to przepiękne renesansowe kościoły. Jednym z najpiękniejszych odcinków tego szlaku, jest ten który znajduje się w Radzyniu Podlaskim- niezwykle malowniczym mieście, które posiada interesującą historię. To właśnie na tym odcinku znajdziemy wspaniały kościół pod wezwaniem Trójcy Świętej, który jest świątynią parafii w Radzyniu Podlaskim. Kościół ten znajdziemy w miejscu, w którym zbiegają się dwie ulice, Jana Pawła II i Ostrowiecka. Świątynia ta powstała w fundacji niejakich Mniszchów, którzy dzierżawili radzyńskie dobra. Budowlę kościoła ukończono w 1641 roku. Z pewnością warto odwiedzić to miejsce. Wyruszenie na Szlak Renesansu Lubelskiego to bardzo dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. Turystyka piesza oraz rowerowa stała się bardzo modną w ostatnich czasach. Połączenie aktywności fizycznej ze zwiedzaniem jest naprawdę dobrym pomysłem. Zabierz rodzinę lub znajomych i wyruszajcie.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 886