Trasa spacerowa z elementami ścieżki dendrologicznej w Gminie Wohyń

Adres:

Radzyń Podlaski

Polska jest przepięknym i bardzo zróżnicowanym krajem. Możemy znaleźć tu wszelkie ukształtowania terenu, zbiorniki wodne, lasy, a także wiele ciekawych zabytków.

To wszystko znakomicie wpływa na turystykę naszego kraju. Coraz częściej przyjeżdżają tu bowiem goście z zza granicy, którzy pragną poznać historię Polski oraz zobaczyć najwspanialsze jej zakątki. Od morza, aż po same góry ciągnie się tu bowiem niezliczona liczba wspaniałych miejsc, starych domów, kościołów, przepięknych zamków, pałaców, parków, pomników, muzeów, galerii i innych atrakcji. Szczególnie pięknym regionem Polski, choć nie zawsze docenianym jest Lubelszczyzna. Zarówno na Wyżynie Lubelskiej, jak i na Polesiu Lubelskim znajduje się mnóstwo szlaków turystycznych łączących najciekawsze punkty tego regionu. Turystyka piesza i rowerowa stała się bowiem bardzo modną w ostatnich czasach. Aktywność fizyczna i możliwość pooddychania świeżym powietrzem w połączeniu ze zwiedzaniem są bowiem idealnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Wiele szlaków znajdziemy w Radzyniu Podlaskim, bądź jego okolicach. Jednym z nich jest Trasa spacerowa z elementami ścieżki dendrologicznej w Gminie Wohyń, która przebiega przez pewne tereny, którymi zarządza Nadleśnictwo Radzyń Podlaski. Trasa ta wiedzie głównie przez roliczo-leśne tereny. Ponadto wzdłuż niej występuje wiele rzadko spotykanych gatunków roślin. Z pewnością dodatkową atrakcją jest biwakowe miejsce na ognisko. Jeśli nie masz więc pomysłu na spędzenie wolnego czasu wyruszaj na tą trasę.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1922