Zielony szlak turystyczny w Radzyniu Podlaskim

Adres:

Radzyń Podlaski

Z pewnością każdy z nas jest przekonany o wspaniałości Polski. Nasz kraj zaczęli również doceniać goście z zza granicy, gdyż Polska turystyka w ostatnim czasie bardzo się rozwinęła.

Widać to szczególnie w sezonie wakacyjnym, gdzie schroniska i hotele pękają w szwach, a w najbardziej turystycznych miejscach Polski ciężko jest swobodnie wypocząć. Nic w tym dziwnego, gdyż od gór, aż po morze ciągnie się tu niezliczona ilość wspaniałych zabytków, najpiękniejszych kościołów pochodzących z różnych epok, monumentalnych zamków, pomników stawianych ku czci najznamienitszych osobistości, niezwykle interesujących muzeów i innych nie mniej cudownych atrakcji. W ostatnim czasie powstało tu również wiele szlaków turystycznych. Aktywność fizyczna stała się bowiem bardzo modna, a połączenie jej ze zwiedzaniem wydaje się być idealnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Dlatego też tak wiele osób zabiera wygodne buty lub rower i rusza na szlaki. Szczególnie pięknym regionem Polski jest Lubelszczyzna, która nie zawsze doceniana jest przez turystów. Tymczasem zarówno Wyżyna Lubelska, jak i Polesie Lubelskie oferują nam wile wspaniałych atrakcji. To właśnie tu znajduje się wspaniałe miasto - Radzyń Podlaski, przez które przebiega mnóstwo interesujących szlaków. Jeden z nich został oznaczony kolorem zielonym. Jego długość wynosi prawie 30 kilometrów i biegnie on wokół Radzynia Podlaskiego. Na szlaku możemy zobaczyć wiele wspaniałości tego regionu. Trasa tego szlaku biegnie przez takie miejscowości jak Bedlno, Turów i Białka.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1177