Żółty szlak turystyczny – Szlak Ariański

Adres:

Rejowiec Fabryczny

Gmina Rejowiec Fabryczny to mało znany, aczkolwiek bardzo atrakcyjny, pod względem przyrodniczym i turystycznym region.

Zaledwie kilka kilometrów stąd znajduje się Chełm, czyli jedno z najbardziej tajemniczych, a zarazem wyjątkowych miast polskich. Gmina położona jest w stosunkowo spokojnej okolicy. Można powiedzieć, że to dobre miejsce, aby odpocząć od zgiełku i szumu cywilizacyjnego. Ciszę i spokój gwarantują liczne lasy, które tłumią wszelkie hałasy oraz zanieczyszczenia z nielicznych ośrodków przemysłowych. Spokojna i cicha okolica stwarza doskonałe warunki do uprawiania zarówno turystki pieszej jak i rowerowej. Miłośnicy jednośladów mogą się oddawać swojej pasji praktycznie przez cały rok. Liczne ścieżki prowadzą wokół najpiękniejszych zakątków gminy Rejowiec Fabryczny. Najpiękniejszą trasą jest Szlak Ariański, znakowany kolorem żółtym. Ścieżka jest o tyle wyjątkowa, gdyż jest pierwszą utworzoną w województwie lubelskim. Ten odcinek o długości sześćdziesięciu kilometrów rozpoczyna się w Rejowcu Fabrycznym i pozwala poznać niezwykle urokliwą, a zarazem zabytkową miejską architekturę. Góra Ariańska to jedna z największych atrakcji na Żółtym Szlaku Rowerowym. Na tym niewielkim wzniesieniu znajduje się punkt widokowy, z którego roztacza się fantastyczna panorama na pobliskie łąki i lasy. Dalej trasa prowadzi do niezwykle atrakcyjnego Krasnegostawu, który będzie idealnym miejscem na dłuższy postój. Warto udać się na krótki spacer na zmodernizowany rynek, czy też rzucić okiem na okazałe świątynie. Na miłośników przyrody czeka orzeźwiający Skierbieszowski Park Krajobrazowy. Szlak Ariański to najlepsza ścieżka, aby poznać piękno i urok gminy Rejowiec Fabryczny.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1398