Park Lasek-Dębinka

Adres:

Rejowiec Fabryczny

Rejowiec fabryczny jest to miasto położone w województwie lubelskim.

Jego fragment położony jest częściowo w Pawłowskim Obszarze Chronionego Krajobrazu. Na obrzeżach miasta znajduje się kilka kompleksów leśnych, które pełnią funkcję turystyczno- rekreacyjną. Przy ulicy Lubelskiej znajduje się piękny podworski park, który został wpisany do rejestru zabytków. Park Lasek- Dębinka posiada 2, 4 hektary. Jest to park założony obok Dworu Kiwerskich, przez Jana Kiwerskiego i jego żonę w XIX wieku. Obecnie pełni funkcję parku miejskiego, gdzie każdy ma dostęp. Zobaczyć możemy tutaj głównie drzewostan dębowy, pochodzący z XIX wieku. Niektóre okazy drzew powinne zostać uznane za pomniki przyrody, ze względu na swój wiek i wygląd. Przez cały czas prowadzone są tutaj prace porządkowe i pielęgnacyjne, których celem jest dbanie o walory i wygląd estetyczny. W parku zobaczyć możemy piękną zieleń zabytkową, a także skorzystać ze świeżego powietrza. W parku położony jest Obiekt Przedszkola Miejskiego w Rejowcu Fabrycznym, z dala od ruchliwych ulic i hałasu miejskiego. Jest to miejsce bezpieczne, gdzie można wyjść na spacer, na wolny plac. Nie opodal znajdują się domki jednorodzinne, Miejski Ośrodek Kultury „Dworek”. Park miejski Lasek- Dębinka jest idealnym miejscem na organizowane plenerowych imprez, festynów gminy, powiatu. Co roku odbywa się tutaj Festyn Rodzinny, który jest zorganizowany przez Burmistrza Miasta i MOPS. Organizowane są liczne konkursy z nagrodami, atrakcje dla dorosłych jak i najmłodszych, a także poczęstunek kiełbaską i słodyczami. W parku organizowany jest również m. in.: Dzień Zwierzaka. Jest to festyn, którego celem jest promocja chełmskiego schroniska, gdzie każdy poznaje podopiecznych. Podczas imprezy jest możliwość zaadoptowania czworonożnego towarzysza. Podczas festynu poruszana jest akcja „Sprzątaj po swoim psie”.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1530