Rowerowy Szlak Mikołaja Reja

Adres:

Rejowiec Fabryczny

Gmina Rejowiec Fabryczny wbrew pozorom, jakie mogą nam przyjść na myśl po usłyszeniu nazwy, to rejon uprzemysłowiony oraz silnie zurbanizowany.

Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna. To niezwykle spokojny, cichy oraz czysty region bogaty w lasy, pełne jagód, grzybów oraz orzeźwiających powiewów zawsze czystego powietrza. Brak dużych ośrodków miejskich, czy też przemysłowych oraz piękne krajobrazy matki natury sprzyjają aktywnemu wypoczynku na świeżym powietrzu. Rejowiec Fabryczny jest doskonałym miejscem, aby wyrwać się z szarych, czterech ścian i oddać się pięknie natury oraz śpiewu ptaków. Liczne ścieżki rowerowi stwarzają dogodne warunki do spokojnego, jak i nieco bardziej aktywnego wysiłku fizycznego. Jednym z chętniej wybieranym na przejażdżki trasą jest Rowerowy Szlak Mikołaja Reja, który swój początek bierze w Rejowcu Fabrycznym, natomiast jego dalsze odcinki wiodą wśród urokliwych zakątków powiatu krasnostawskiego. Jednym z najciekawszych obiektów na trasie jest wieża w Krynicy, która bardzo często bywa nazywana Wieżą Ariańską. Samotnie stojąca na wzgórzu budowla na planie kwadratu, zwieńczona piramidą o wysokości około trzydziestu metrów jest prawdopodobnie grobowcem Pawła Orzechowskiego – podkomorzego z Chełma. Zamek odrestaurowany po potopie szwedzkim uległ zniszczeniom w wyniku pożaru w okresie wojennym, w rezultacie czego dzisiaj można podziwiać tylko zachowane ruiny. Kolejnym ciekawym miejscem, którym warto odwiedzić jest klasycystyczny dworek w Krupem. Sama budowla może nie robi imponującego wrażenia, jednak brama wjazdowa oraz otaczający park zamkowy zadziwią nie jednego z Państwa. Rejowiec Fabryczny to urokliwe miejsce, pełne wdzięki, świeżości i licznych zabytkowych perełek architektury.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1083