Dawny dwór szlachecki Rodziny Mielczarków

Adres:

Łączki Kucharskie

Dawny dwór szlachecki rodziny Mielczarków to jak sama nazwa wskazuje miejsce zabytkowe stanowiące niegdyś dwór o charakterze szlacheckim, gdzie zamieszkiwała rodzina Mielczarków.

Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków w gminie Ropczyce, więc na pewno warto się z nim dokładnie zapoznać będąc na miejscu w tym mieście. Dworek nie jest może tak piękny jak kiedyś, ale posiada nadal swój uniwersalny styl i warto go zwiedzić, co może się okazać niesamowitym przeżyciem zwłaszcza dla nieco starszych osób. Powstał on w XIX wieku, ale nadal utrzymuje się w dobrym stanie, jest estetyczny i okazały, posiada spore rozmiary. Można go obejrzeć z zewnątrz, a po umówieniu się z obecnym właścicielem również od wewnątrz, co jest bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich zainteresowanych osób. Obok dworu szlacheckiego znajduje się malowniczy park z aleją dojazdową, gdzie można świetnie spędzić popołudnie z rodziną na świeżym powietrzu. Są tam ławki i aleje spacerowe, po których można się przejść i w doskonały sposób zrelaksować po uprzednim zwiedzaniu zabytkowego dworku. Po wojnie dworek został przebudowany, również wewnątrz, ale nadal zachowane w nim zostały dawne eksponaty, z którymi warto się bliżej zapoznać i uwiecznić je na fotografiach. Takie zabytkowe miejsca mają swój niepowtarzalny klimat oraz aurę. Przed wejściem znajduje się specjalnie zaprojektowany portyk z attyką, a obecnie mieści się tam Zespół Szkół. Pierwsza z brzegu osoba nie może wejść do środka, ale można tam oczywiście wejść zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, aby poszerzyć swoją wiedzę o tym historycznym miejscu szlacheckim. Można w ten sposób dowiedzieć się jak wyglądały dawne dwory szlacheckie, jak się w nich mieszkało oraz jak były urządzone. Są to niezwykle ciekawe informacje dla bardzo dużej grupy turystów.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2022