Krzyż III Tysiąclecia w Ropczycach

Adres:

Ropczyce

Krzyż III Tysiąclecia w Ropczycach to jeden z najciekawszych zabytków w gminie Ropczyce.

Usytuowany jest na wzniesieniu, a wysokość to 341 metrów nad poziomem morza. Jest to krzyż, który jest jednym z najwyższych w całej Europie, więc nie ma nic dziwnego w tym, że tak chętnie przyjeżdża tutaj wielu turystów, aby zobaczyć go z bliska. Jest to symboliczny zabytek, ponieważ krzyż symbolizuje wiarę, zwycięstwo oraz siłę i dumę. Ma on przejawiać zwycięstwo dobra nad złem i prowadzić osoby religijne odpowiednią drogą, dlatego warto odwiedzić to miejsce i stanąć przed tym krzyżem modląc się do Boga. Krzyż to oznaka miłości oraz braterstwa i solidarności ludzkiej, dlatego jest on tak bardzo ceniony przez okolicznych mieszkańców, ale również przez turystów zagranicznych. Ma on pomóc odkryć w każdym człowieku Boga i właściwą drogą, którą trzeba się kierować w życiu, aby być w pełni szczęśliwym i oddanym Bogu. Na krzyżu umiejscowiona jest specjalna galeria widokowa, która symbolizuje kulę ziemską, a więc dojrzałość. Krzyż posiada wysokość 47 metrów, a więc jest naprawdę wysoki i robi piorunujące wrażenie na każdym turyście, który uda się właśnie do tej gminy na wakacje lub urlop. Można go bez większych przeszkód uwiecznić na fotografii, nie ma z tym najmniejszych problemów. Jest to punkt charakterystyczny gminy, widać go doskonale praktycznie z każdego miejsca, dlatego też nie ma nic dziwnego w tym, że ludzie łatwo do niego docierają. Dużą ciekawostką jest to, iż droga pod krzyż wcale nie jest łatwa, gdyż trzeba przejść wtedy przez specjalną bramę umiejscowioną na wysokim podeście, która od krzyża oddalona jest dokładnie o 40 metrów. Symbolizuje to 40 dni, których Chrystus czekał na dostanie własnego krzyża, a więc można się z nim w tych chwilach scalić i oddać mu należną cześć oraz chwałę.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 2384