Pomnik "Bohaterom walczącym o Niepodległość Ojczyzny

Adres:

Ropczyce

Pomnik "Bohaterom walczącym o Niepodległość Ojczyzny" to miejsce hołdu dla poległych żołnierzy oraz ludności cywilnej w walce o niepodległą Polskę, które znajduje się w gminie Ropczyce.

Jest to pomnik symboliczny niosący za sobą bogatą historię, więc nic dziwnego, iż cieszy się on naprawdę dużą popularnością i przyjeżdża go odwiedzić wiele osób z całego świata. W gminie Ropczyce postanowiono wznieść taki pomnik, aby każdy na zawsze pamiętał o ludziach i żołnierzach, którzy często byli bezimienni, a oddali swoje życie za ratowanie Ojczyzny. Nie można im odmówić patriotyzmu oraz odwagi, dlatego warto przed takim pomnikiem stanąć na chwilę i poległym w dawnych czasach oddać hołd oraz szacunek, bo im się to po prostu należy. Pomnik nie jest może największych rozmiarów, ale nie o to w tym wszystkim chodzi najbardziej. Najważniejsze jest to, iż każdy turysta spędzający wakacje w Ropczycach z pewnością dowie się nieco więcej o ludziach, którzy walczyli o niepodległą Polskę. Pomnik znajduje się w bardzo dobrze zlokalizowanym miejscu, a więc w centrum miasta na rynku. Podczas spaceru z rodziną mija się go i oddaje chwili zadumy o poległych bohaterach, którzy często osieracali swoje dzieci i pozostawiali rodziny same sobie, ale nie było to od nich zależne. Zwieńczony jest on orłem w koronie, aby nadać sens ich śmierci, a także sprawić, iż każdy zda sobie sprawę z tego, że Polska jest silna i nie da się jej wymazać z mapy świata na zawsze. Na pomniku usytuowana jest także tablica informacyjna z brązu, na której widnieje napis "Bohaterom walczącym o niepodległość Ojczyzny - mieszkańcy Ropczyc". Jak widać wyraźnie jest to oddanie szacunku dla osób, które walczyły w niedalekiej odległości od tego miasteczka i dzięki nim w dzisiejszych czasach Polska jest wolna i nie musi się już nikogo obawiać.

Odwiedziłeś oceń:
(1 głos)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1643