Rezerwat przyrody „Ostrów Tarczyński”

Adres:

Rybno

Rezerwat przyrody „Ostrów Tarczyński” utworzony został w 1993 roku na terenie województwa warmińsko - mazurskiego. Powierzchnia zajmowana przez teren rezerwatu wynosi blisko 109ha. Rezerwat „Ostrów Tarczyński” jest rezerwatem typu faunistycznego. Na tym terenie spotkać można 85 gatunków ptaków lęgowych i 9 gatunków ptaków zalatujących. Wśród nich są między innymi: myszołów, bielik, gągoł, nurogęś, brodziec samotny czy turkawka.Miejsce to zyskuje znacznie na atrakcyjności dzięki swojemu sąsiedztwu. Sąsiedztwem, odpowiednio dla ściany zachodniej i wschodniej, rezerwatu jest jezioro Grądy i jezioro Tarczyńskie. Od północy zaś okrąg otoczenia rezerwatu niemalże zamyka tkzw. Rzeka Krótka. To naturalne położenie rezerwatu sprawia, że dostać możemy się do niego jedynie od strony południowej.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 894