Szlak Bursztynowy

Adres:

Ryki

Z pewnością każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, iż Lubelszczyzna jest jednym z najpiękniejszych regionów Polski.

Położona na wschodzie naszego kraju wciąż nie przestaje zachwycać turystów z całego świata. Możemy znaleźć tu przepiękne krajobrazy, wiele wspaniałych zabytków będących żywymi świadkami historii, przepiękne miasta, wiele wystaw i galerii oraz mnóstwo innych cudownych atrakcji. Z pewnością Lubelszczyzna jest prawdziwym rajem dla turystów. W szczególności gmina Ryki, która leży na zachodnim krańcu województwa lubelskiego. To właśnie tu znajduje się część jednego z najwspanialszych międzynarodowych rowerowych szlaków turystycznych tak zwany Szlak Bursztynowy. Należy on do zielonych szlaków, z angielskiego nazywanych "greenways". Z pewnością przejażdżka taką trasą jest dobra alternatywą dla tych, którzy z ruchem nie wiele mają wspólnego. Podczas takiej aktywności możemy natrafić na przeróżne gatunki roślin i zwierząt, których w tych okolicach jest od groma. Z pewnością urzekną nas również rezerwaty przyrody, świeże i czyste powietrze, a także wiele lokalnych zabytków, które świadczą o tym, iż przeszłość tych ziem nie była kolorowa. Przez większość trasy na drodze nie spotkamy zbyt natężonego ruchu drogowego, szlak jest więc bezpieczny pod tym względem. Ponadto praktycznie cała trasa jest dobrze utwardzona. Jeśli nie masz więc planów na weekend zabierz rower, przyjaciół lub rodzinę i ruszajcie w trasę! Z pewnością będziecie zachwyceni pięknem i niesamowitym charakterem tej części Lubelszczyzny.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1521