Szlak rowerowy gminy Ryki

Adres:

Ryki

Lubelszczyzna to naprawdę przepiękny i niepowtarzalny region naszego kraju.

Przekonała się o tym już masa turystów zarówno z Polski, jak i z całego świata. Nasi zagraniczni przyjaciele coraz chętniej przyjeżdżają tu, by poznać i zrozumieć ten region. Zatapiają się oni w jego burzliwej historii, specyficznej kulturze i sztuce, a także przepięknych krajobrazach, zabytkach i innych atrakcjach turystycznych. Szczególną popularnością cieszą się szlaki rowerowe. Z pewnością nikt nie ma wątpliwości, że aktywność fizyczna połączona ze zwiedzaniem to idealny pomysł, który świetnie nadaje się na wypad ze znajomymi lub rodziną. Jazda na rowerze może dostarczać nam wiele korzyści, zarówno fizycznych, jak i psychicznych. W szczególności poleca się gminę Ryki, gdzie dość niedawno utworzono nowy szlak rowerowy. Z pewnością warto wybrać się w taką podróż jednośladem, gdyż gmina ta oferuje turystom wiele atrakcji. Na całej długości trasy znajdziemy masę punktów edukacyjnych, a także walorów przyrodniczych tego miejsca. Ponadto szlak ten jest bardzo dobrze oznakowany. Wzdłuż niego ustawiono także ławeczki i kosze na śmieci, by jeszcze bardziej zwiększyć walory estetyczne tej atrakcji turystycznej. Szlak rowerowy składa się z dwóch pętli, a każda z nich ma ponad 20 km długości. Obydwie te pętle swój początek mają w Rykach. Na trasach tych możemy podziwiać wiele niezwykle interesujących zabytków mających ogromną historyczną wartość. Z pewnością warto wybrać się na ten szlak, aby zobaczyć co jeszcze kryje za sobą gmina Ryki.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1575