Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Wstęp:

Płatny

Adres:

Adama Mickiewicza 13, 35-064 Rzeszów

Telefon:

17 748 36 51

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Muzeum Dobranocek to doskonałe miejsce na odwiedzenie w Rzeszowie zarówno przez dzieci jak i dorosłych.

Każda starsza osoba na pewno pamięta jak jako dziecko czekała na tą godzinę 19tą i ten moment gdy zaczynała się dobranocka. Muzeum Dobranocek jest zbiorem wszystkich bohaterów tych lat. Można tam przenieść się w czasy swojego beztroskiego dzieciństwa i w myślach przeżyć to jeszcze raz. Patronem Muzeum Dobranocek jest pacynka Jacka i Agatki, których chyba wszyscy znają. Przekraczając próg Muzeum każda osoba jest poddana wielu wspomnieniom jak i dodatkowo uczuciu spokoju, spokoju jakie odczuwał podczas swojego dzieciństwa. Muzeum Dobranocek to również doskonałe miejsce dla dzieci. Warto jest im pokazać dawnych bohaterów i utwierdzać ich w tej historii animacji. Jeżeli nie będziemy w nich utrzymywać tej bogatej, pierwszej historii animacji to szybko ona pójdzie w zapomnienie a takie postacie jak Reksio czy Agatka zniknął całkowicie. Muzeum Dobranocek zostało otwarte w 2009 roku i do dziś cieszy się dużym powodzeniem. Każdy kto chociaż raz trafił do tego miejsca zawsze będąc w Rzeszowie tu powraca, bo właśnie to miejsce bardzo uspokaja oraz wywołuje euforię. Podczas zwiedzania można zobaczyć oryginalne lalki bohaterów z bajek, różne folie i pierwsze filmy. Dodatkowo wraz z rozwojem muzeum urosły jego zasoby o różne stare gry planszowe do których dziś nie jedna osoba powraca. Muzeum Dobranocek w Rzeszowie to miejsce które przywołuje wspomnienia ale również bardzo uczy. Uczy przede wszystkim tych najmłodszych poprzez pokazanie, że kiedyś nie było komputerów a mimo to każdy się świetnie bawił i potrafił zająć swój wolny czas. Pokazuje czasy wolne od smartfonów, tabletów i tym podobnych sprzętów, czas szczęśliwego dzieciństwa w otoczeniu zabawek, przytulanek, dobranocki i gier planszowych do których siadało się całą rodziną.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 826