Okrągła kładka w Rzeszowie

Adres:

Grunwaldzka 34, 35-001 Rzeszów

Rzeszów jest miastem, które w swojej architekturze wprowadza wiele innowacji i ułatwień.

Jednym z rozwiązań poprawiających komunikację miasta jak i też jednocześnie poprawiającym jego wizerunek jest wybudowanie pierwszej w Polsce Okrągłej kładki. W samym mieście można zamiast stać na światłach i narażać się na wiele niebezpieczeństw w najbardziej ruchliwym miejscu miasta przejść się specjalną kładką w owalnym kształcie. Cała konstrukcja została specjalnie zaprojektowana na potrzeby miasta, a jej budowa pochłonęła bardzo dużą ilość pieniędzy, jednak dzięki temu miasto stało się dużo bardziej atrakcyjne jak i też bezpieczne. Okrągła kładka w Rzeszowie jest miejscem wartym zobaczenia przede wszystkim ze względu na to, że można tam po prostu iść na spacer. Z jej góry doskonale rozpościera się panorama miasta i jednocześnie jest ona doskonale wykończona. Podczas tego spaceru można podziwiać przepiękne szklane wykończenia jak i nawierzchnię z egzotycznego drewna. Okrągła kładka w Rzeszowie to nie tylko miejsce które można podziwiać pod względem estetyki, ale również pod względem konstrukcyjnym. Cała budowla pochłonęła ponad 700 ton materiałów. Okrągła kładka w Rzeszowie osadzona jest na specjalnych balach drewnianych, których średnica sięga 60 centymetrów. Zobaczyć tą konstrukcję jak i przejść się po jej nawierzchni jest bardzo dużym przeżyciem dla wielu osób, a przede wszystkim tych które swoje życie połączone mają z budownictwem i architekturą. Okrągła kładka dla pieszych nad ulicami Rzeszowa jest jedynym takim obiektem w Polsce, dlatego też wiele osób ją odwiedza. Generalnym wykonawcą tej konstrukcji była firma Skanska dla której jest to jedna z ważniejszych wizytówek konstrukcyjnych. Okrągła kładka w Rzeszowie jest miejscem do którego powinien się udać każdy, kto znajduje się w Rzeszowie nawet przejazdem.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1057