Rynek w Rzeszowie

Adres:

Rynek, Rzeszów

W każdym centrum miasta można zauważyć charakterystyczne punkty i przede wszystkim place, które są atrakcją miasta.

Tak samo jest w Rzeszowie. W samym centrum, na terenie obecnego osiedla śródmieścia znajduje się rynek. W tym miejscu można spotkać największa liczbę turystów. W dzisiejszych czasach cały rynek w Rzeszowie otoczony jest murowanymi kamienicami. Zostały one wybudowane w XIX wieku zaraz po tym jak w mieście wybuchł wielki pożar i pochłonął prawie wszystkie ówczesne budynki okrążające rynek. Były to przede wszystkim parterowe domy wybudowane z drewna tylko w małej części murowane. Bardzo ważne jest to, że kamienice na rynku w Rzeszowie są podpiwniczone, co jest dużą atrakcją, ponieważ te piwnice przetrwały ten pożar i są udostępniane turystom do zwiedzania. Kiedyś na terenie rynku w Rzeszowie odbywał się przede wszystkim handel, jak w większości dużych miast. Rynek ozdabia pięknyratusz, na którym kiedyś znajdował się wielki dzwon. To on ustalał rytm życia w mieście i przede wszystkim on ustalał, kiedy można rozpocząć handel swoim pierwszym wybiciem. To był znak dla kupców, że czas zacząć. Rynek w Rzeszowie jest miejscem spotkań wielu ludzi, różnych wycieczek jak i przede wszystkim jest miejscem, w którym można odpocząć. Charakteryzuje się on pięknymi widokami, kawiarniami jak i miejscem na odpoczynek. W sezony na terenie rynku w Rzeszowie odbywają się najróżniejsze imprezy kulturalne, które przyciągają wiele osób – zarówno z miasta jak i okolic. Jest to miejsce warte odwiedzenia jak i warte polecenia na miły spacer, smaczną kawę i sympatycznie spędzony czas. Na rynku w Rzeszowie każdy znajdzie dla siebie zajęcie – zarówno Ci starsi jak i ci najmłodsi. Można tu wiele zobaczyć jak i też poznać. Dodatkowo bardzo ważne jest to, że właśnie z tego serca Rzeszowa rozpoczyna się większość ścieżek turystycznych.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1366