Wille secesyjne

Adres:

aleja Pod Kasztanami, Rzeszów

Rzeszów jest miastem historycznym, który jest bardzo bogaty w wiele zabytków kultury, historii jak i architektury.

Szczyci się on Zamkiem Lubomirskich jak i ich Pałacem Letnim. Naprzeciwko pałacu można dostrzec szereg willi secesyjnych. Są urokliwe budynki, które zostały wybudowane w 1903 roku. Ich ogrody zdobione są przepięknymi posągami, ale również można tu dostrzec przepiękny zegar, na którym znajduje się napis „Widzisz godzinę, nie znasz godziny”. Jest to symbol, który odwiedzany jest całym rokiem przez mieszkańców Rzeszowa jak i szeroką rzeszę turystów. Wille secesyjne znajdują się w mieście, ale mimo to dają one klimat innego świata pełnego roślinności i starych budowli. Obiekt willi secesyjnych jest doskonałym miejscem na spacer. Wybierając się w ich kierunku można jednocześnie udać się na zwiedzanie Zamku Rzeszowskiego jak i na obejrzenie Letniego Pałacu Lubomirskich. Jest to miejsce kryjące wiele tajemnic, które do dziś są odkrywane. W zespole willi, których jest trzy znajduje się najstarsza z 1900 roku. To właśnie na niej można dostrzec ten przepiękny, pamiątkowy zegar. Jednocześnie przed willą można podziwiać fontannę, która zdobiona jest statuami bawiących się dzieci. Wille secesyjne w Rzeszowie znajdują się przy Kasztanowej alei, co jeszcze bardziej przyciąga wszystkich na spokojny spacer w otoczeniu zieleni jak i zabytków. Jest to miejsce polecane do odwiedzenia wszystkim, którzy znajdują się w okolicy. Można odbyć tu spokojny spacer w ciszy, dzięki czemu jednocześnie można odpocząć zarówno psychicznie jak i fizycznie. Wille secesyjne w Rzeszowie równie atrakcyjnie prezentują się w okresie lata jak i wiosny czy jesieni. Są to obiekty całoroczne bardzo lubiane przez turystów. Można tu poznać nie tylko przepiękną przyrodę, ale również piękną i znacząca architekturę z roku 1900.

 

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1808