Zespół Klasztorny Bernardynów w Rzeszowie

Adres:

Sokoła 8, 35-010 Rzeszów

Zespół Klasztorny Bernardynów w Rzeszowie do dziś cieszy się dużym uznaniem.

Znajduje się on w samym centrum Rzeszowa przy rynku. Cały Zespół Klasztorny Bernardynów w Rzeszowie został wybudowany na przełomie lat 1536/1610-1629. Jest to niezwykłe miejsce w którym do dziś mieszkają i służą Ojcowie Bernardyni. Cały zespół budynków ma swoją długą historię. Mury pamiętają zarówno I jak i II Wojnę Światową podczas których został częściowo zniszczone i szybko odbudowany. Do dziś w Kościele przyklasztornym odbywają się msze. Cały obiekt jest udostępniony zwiedzającym dzięki czemu można zobaczyć przepiękne prezbiterium jak i kaplice. Jest to miejsce odwiedzane przez wiele osób. Cały Zespół Klasztorny Bernardynów w Rzeszowie posiada status zabytku. Zespół Klasztorny Bernardynów w Rzeszowie to bardzo ciekawe miejsce nie tylko pod względem historycznym ale również architektonicznym. Został on odrestaurowany i do dziś jest pod opieką Ojców Bernardynów, którzy prowadzą swoją działalność na terenie całej Polski i nie tylko. Każda osoba, która przebywa w Rzeszowie powinna odwiedzić Zespół Klasztorny Bernardynów w Rzeszowie, bo jest to miejsce które porusza i wprowadza w zachwyt. Jednocześnie osoby wierzące mogą wziąć czynny udział w we Mszy Świętej zarówno w niedzielę i Święta jak i w dni powszednie. Zespół Klasztorny Bernardynów w Rzeszowie jest odwiedzany przez osoby dorosłe jak i przez całe rodziny z dziećmi. W całym kompleksie jest wiele ciekawych miejsc do zobaczenia, które na długo pozostają w pamięci. Dodatkowo jest to miejsce bardzo spokojne, które wprowadza zwiedzających w zadumę i uspokaja wewnętrznie. Można zauważyć u wiele osób na których twarzach rysuje sie duże zamyślenie. Jednocześnie można skorzystać z okazji i na spokojnie porozmawiać z Ojcami Bernardynami, którzy cały czas służą pomocą słowa i podniesienia na duchu osobom, które takiej rozmowy potrzebują w swoim życiu.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1244