Żółty szlak turystyczny: szlak doliny Sanu

Adres:

Sandomierz

Szlak żółty (szlak doliny Sanu) Sandomierz - Leżajsk liczy sobie aż 107 kilometrów, więc jak widać wyraźnie trochę czasu trzeba poświęcić na całe jego przejście, ale za to taka wycieczka będzie bardzo korzystna pod kątem krajoznawczym.

Trasa rozpoczyna się w Sandomierzu, gdzie zlokalizowanych jest wiele ciekawych atrakcji architektonicznych oraz sakralnych. Nie brakuje tam również górskich widoków oraz punktów widokowych, dlatego młodzież oraz osoby dorosłe będą bardzo zadowolone z takiej wycieczki. Jednym z etapów tego szlaku jest odwiedzenie Stalowej Woli, która jest sporym miastem i na brak atrakcji również nie powinien tam nikt narzekać. Podróżowanie tym szlakiem opiera się na chodzeniu doliną Sanu, gdzie można skutecznie odpocząć i zregenerować własny organizm na świeżym powietrzu. Taki szlak polecany jest przede wszystkim osobom chcącym go pokonać w celach rekreacyjno-turystycznych oraz zdrowotnych. Oczywiście warto na trasę udać się w towarzystwie przewodnika, który opowie zainteresowanym nieco więcej informacji o znajdujących się na szlaku zabytkach. W ten sposób wiedza teoretyczna zostanie momentalnie poszerzona, a na to liczą przecież w dużej mierze przyjezdni z odległych krajów. Szlak swoje zakończenie ma w Leżajsku, gdzie można udać się na rynek i pospacerować wśród licznych terenów zielonych. Kolor szlaku mówi turystom o tym, że nie jest on na szczęście zbyt wymagający pod kątem technicznym, dlatego też z powodzeniem można go przejść odpowiednio organizując sobie wycieczkę.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 964