Niebieski szlak turystyczny: Gołoszyce - Dwikozy

Adres:

Sandomierz

Szlak niebieski Gołoszyce - Dwikozy liczy sobie 50 kilometrów długości i zlokalizowany jest w gminie Sandomierz.

Szlak ten jak sama nazwa wskazuje nie jest zbyt wymagający, dlatego też na jego trasę z powodzeniem może udać się również młodzież, która jest ciekawa świata. Trasa szlaku rozpoczyna się przy dworcu PKS zlokalizowanym w Gołoszycach. Następnie mija się miasteczko Opatów, gdzie można znaleźć naprawdę wiele zabytków, którym trzeba się bliżej przyjrzeć. W Opatowie znajduje się przede wszystkim kolegiata romańska. Jest ona zaprojektowana w stylu romańskim i posiada wszelkie elementy charakterystyczne dla tego stylu architektonicznego. W tym miasteczku usytuowana jest również specjalnie zaprojektowana trasa podziemna, która może okazać się niesamowitym przeżyciem zarówno dla młodzieży, jak i osób dorosłych. Oczywiście taką trasę pokonuje się w towarzystwie doświadczonego przewodnika, aby cała podróż przebiegła bez większych zakłóceń. W Opatowie można też znaleźć dawny klasztor bernardynów, a więc zainteresowane osoby mogą tam w szybkim tempie dowiedzieć się nieco więcej o ich zwyczajach, tradycjach oraz codziennym życiu. Na 21. kilometrze trasy zlokalizowane jest miasteczko Karwów, gdzie na uwagę zasługuje tamtejsza kapliczka. Nie jest może ona zbyt pokaźna, za to bardzo stylowa i estetyczna. Trasa kończy się w pobliżu dworca PKS w Dwikozach. Cała trasa bogata jest w liczne atrakcje, dlatego jej wybranie podczas spędzania wakacji w gminie Sandomierz to bardzo trafiona decyzja.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 733