14. Festiwal Filmów NieZwykłych w Sandomierzu

Wydarzenie archiwalne
Piątek, 28 kwiecień 2017 08:30 BILETOWANY
Adres:

Katolicki Dom Kultury, ul. Mariacka 12, Sandomierz
Kino Starówka, Rynek 25/26, Sandomierz

Telefon:

695 216 957

e-mail:

mwachowczyk@festiwalniezwykły.pl

W długi weekend majowy zapraszamy na spotkanie z NieZwykłymi bohaterami 14. Festiwalu Filmów-Spotkań w Sandomierzu. 

Święto kina i widzów. Atmosfera spotkań z filmami niezwykłymi od początku miała niecodzienny charakter - filmy skłaniające do refleksji i stawiania pytań. Opowiadane przez twórców historie małych wielkich ludzi, trudnych wyborów dają dowód niepowtarzalności każdego człowieka. Niepowtarzalności każdego z nas. Bohaterowie tych filmów są postaciami nieprzeciętnymi, niezwykłymi nie zawsze dzięki wielkim czynom, często dzięki codziennym dokonaniom, dzięki swej wrażliwości i postawie wobec świata.
Tegoroczni NieZwykli Aktorzy to osobowości polskiego kina, artyści, którzy współpracowali z wybitnym reżyserem Andrzejem Wajdą, jedynym polskim laureatem Oscara za całokształt twórczości. Tegoroczna edycja Festiwalu odda hołd pamięci Mistrza Niezwykłego. 
Dorota Kędzierzawska, tegoroczna Reżyserka NieZwykła to wielokrotnie nagradzana – w kraju i za granicą –  reżyserka i scenarzystka, która, inspirowana autentycznymi wydarzeniami, opowiada uniwersalną historię o samotności, niezrozumieniu, odrzuceniu i inności. Wraz z Dorotą Kędzierzawską i Arturem Reinhartem wspomnimy Aktorkę NieZwykłą - Danutę Szaflarską - legendę polskiego kina i teatru i pierwsza gwiazdę powojennego kina.

Reżyserka NieZwykła 2017: Dorota Kędzierzawska
Aktorka NieZwykła 2017: Danuta Szaflarska
Aktorzy NieZwykli 2017: Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak, Andrzej Seweryn


Poznaj bliżej NieZwykłych bohaterów tegorocznej edycji Festiwalu
festiwalniezwykly.pl/tegoroczni-niezwykli--festiwal-2017.html

Wrażliwości, estetyki i umiejętności uczymy się od urodzenia. Dlatego edukacja młodego widza jest dla nas tak ważna. Tegoroczna edycja to niezmiennie warsztaty dla dzieci, młodzieży i studentów:
9. Filmowe Ogrody Wyobraźni festiwalniezwykly.pl/filmowe-ogrody-wyobrazni.html
5. Szklany Ekran Pilkingtona festiwalniezwykly.pl/szklany-ekran-pilkingtona.html
Plener Dziennikarski festiwalniezwykly.pl/plener-dziennikarski.html

Poza licznymi pokazami filmowymi, spotkaniami z NieZwykłymi gośćmi Festiwalu przygotowaliśmy wiele wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji m.in.:

“Struny na ziemi” koncert Włodka Pawlika pierwszego laureata nagrody Grammy w historii polskiego jazzu festiwalniezwykly.pl/koncert--struny-na-ziemi.html (bilety do kupieniawww.bilety24.pl/koncert/-struny-na-ziemi-koncert-wlodka-pawlika--31152)

“Słynny błękitny prochowiec” koncert Romana Kołakowskiego i Teatru Piosenki.Nowoczesny spektakl multimedialny z niezwykłymi, barwnymi projekcjami wprowadzającymi widza w poetykę wielkiego mistrza ballady LEONARDA COHENA
festiwalniezwykly.pl/koncert--prochowiec.html
(bilety do kupienia www.bilety24.pl/koncert/-slynny-niebieski-prochowiec--31153?id=153832)

Wystawa plenerowa Andrzej Wajda 40/90. 6 marca 2016 roku Andrzej Wajda skończył 90 lat; zrealizował 40 filmów fabularnych – stąd tytuł wystawy: ANDRZEJ WAJDA 40/90. Wystawa prezentuje w porządku chronologicznym wszystkie fabularne filmy Andrzeja Wajdy, które powstawały przez ponad 60 lat: od "Pokolenia" – debiutu z 1954 roku aż do "Powidoków" – najnowszego filmu o Władysławie Strzemińskim. 
festiwalniezwykly.pl/wystawa--andrzej-wajda.html

Czytanie Dzieciom - cykl salonów poezji i literatury dla najmłodszych w wykonaniu wybitnych aktorów. (Terminy cyklu opublikujemy w programie).

Dyskusyjny Klub Filmowy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pokazy filmowe z audiodeskrypcją dla osób niewidzących. (Terminy pokazów opublikujemy w programie).

Program 14. Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych:
festiwalniezwykly.pl/program-festiwalu--festiwal-2017.html

Oficjalna strona Festiwalu www.festiwalniezwykly.pl
Facebook web.facebook.com/festiwalniezwykly/?fref=ts

Sprzedaż biletów: festiwalniezwykly.bilety24.pl

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1175