Dzień Św. Patryka w Sandomierzu

Wydarzenie archiwalne
Sobota, 18 marzec 2017 18:00 BILETOWANY
Adres:

Dom Katolicki, ul. Mariacka 12, 27-600 Sandomierz

Urząd Miejski w Sandomierzu oraz Sandomierskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na szereg atrakcji w irlandzkim stylu, które będą miały miejsce w sobotę 18 marca 2017 roku w Sandomierzu.

PROGRAM DNIA:

godz. 18.00 - koncert muzyki irlandzkiej w wykonaniu zespołu Beltaine oraz widowisko taneczne w wykonaniu zespołu tańca irlandzkiego Glendalough.
Dom Katolicki (ul. Mariacka 12) 

Bilety w cenie: 20 zł – przedsprzedaż oraz 30 zł w dniu koncertu.
Przedsprzedaż prowadzona jest codziennie w Centrum Informacji Turystycznej, Rynek 20, tel. 15/ 644 61 05, e – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..
 

godz. 21.00 - akustyczny koncert Beltaine.
Lapidarium pod Ratuszem (Rynek 1)

Bilety w cenie 10 zł do nabycia bezpośrednio przed koncertem.
Telefoniczna rezerwacja biletów codziennie w Centrum Informacji Turystycznej, tel. 15/ 644 61 05. Miejsca siedzące i stojące.
UWAGA! Liczba miejsc ograniczona!

KONKURSY…

Podczas koncertu w Lapidarium pod Ratuszem przeprowadzimy konkurs na najbardziej oryginalny strój lub/i dodatki do stroju w kolorze i stylistyce nawiązującej do świętowanego na całym świecie Dnia Św. Patryka. Mile widziane zielone gadżety, rude brody, oryginalne nakrycia głowy oraz różnego rodzaju motywy zielonej koniczynki. Dla najbardziej pomysłowych uczestników konkursu przewidujemy upominki.

Sandomierski Dzień Św. Patryka został włączony do ogólnopolskiego FESTIWALU ŚW. PARTYKA.

HONOROWY PATRONAT nad wydarzeniem objęli:
Ambasador Irlandii w Polsce - Gerard Keown
Burmistrz Sandomierza - Marek Bronkowski

Patroni medialni: Radio Leliwa, Grupa Medialna Rzeszów na Żywo,  tsa24.com.

Więcej informacji na temat Dnia Św. Patryka: 
 www.esceka.pl, tel/fax: 0-15 832 29 64, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

***
BELTAINE & GLENDALOUGH. MUZYKA I TANIEC.

Niezwykłe zderzenie muzyki irlandzkiej i bretońskiej oraz tańca irlandzkiego na żywo.

Beltaine to jeden z bardziej oryginalnych zespołów polskiej sceny „world music”.

Charakterystyczne brzmienie grupy jest wynikiem zderzenia różnych osobowości o skrajnie odmiennych doświadczeniach muzycznych. Główną inspiracją dla muzyków jest szeroko pojęta tradycja irlandzka i bretońska, ale muzycznie zespół zmierza po prostu przed siebie. Eksperymentuje i zaciera granice między tradycją a nowoczesnością. Od początku ogromną siłą Beltaine były żywiołowe koncerty, entuzjastycznie przyjmowane przez publiczność na każdej szerokości geograficznej. Grupa koncertowała m.in. w Malezji, Meksyku, USA i Kanadzie; jest regularnie zapraszana na prestiżowe festiwale w całej Europie.

Glendalough – Łączą style taneczne, szukając nowych możliwości wykorzystania tradycyjnego tańca irlandzkiego. Wykonują delikatny taniec w baletkach i widowiskowy step irlandzki, a ich wizytówką są fuzje tańca irlandzkiego z innymi stylami, takimi jak tango argentyńskie, flamenco, taniec ludowy, tribal czy jazz.

Więcej na:
www.muzykaitaniec.beltaine.pl
www.beltaine.pl

LIVE:
www.youtube.com/watch?t=8&v=bE3Uu2w_sUQ
www.youtube.com/watch?v=1bj8zy352Io

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1172