HoTS w Sandomierzu w ramach Polski Jazz 360°

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 24 luty 2019 19:00 20 zł
Adres:

Lapidarium pod Ratuszem, Rynek 1, Sandomierz

Serdecznie zapraszamy na jazzowy koncert w wykonaniu zespołu HoTS, który odbędzie się 24 lutego 2019 r. o godz. 19.00 w Lapidarium pod Ratuszem (Rynek 1).

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej, Rynek 20, 27-600 Sandomierz.

Koncert odbywa się w ramach projektu Polski Jazz 360° realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Jego celem jest propagowanie muzyki jazzowej poprzez ukazanie jej różnorodności i oswajanie z nią szerokiej publiczności.

Projekt Polski Jazz 360° został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

***

HoTS

 

W przededniu pojawienia się trzeciej płyty zespołu, będącej rejestracją koncertu z legendarnego studia im. A. Osieckiej Polskiego Radia, kwintet HoTS rusza w przedpremierową trasę koncertową. Zespół jest owocem przyjaźni i wspólnej artystycznej wyobraźni pięciu muzyków, którzy pochodzą z różnych środowisk artystycznych – jazzu, muzyki klasycznej, rozrywkowej i improwizowanej. Te różne gatunki spotykają się i przeplatają w ich wspólnej muzyce. Unikalny styl muzyczny kwintetu został zauważony przez krytyków muzycznych i doceniony przez międzynarodową publiczność – zespół zagrał już ponad 70 koncertów w Polsce i za granicą. Autorska muzyka HoTS jest energiczna, wyrazista i pełna emocji, a zespół potrafi budować dramaturgię i niezapomniany klimat na scenie.

 

Nazwa zespołu, to odnosi się do pitagorejskiej harmonii ciał niebieskich – HoTS, czyli ”Harmony of the Spheres”, to również tytuł debiutanckiego albumu grupy, który został wydany w 2015 roku nakładem wytwórni V Records.  To właśnie harmonia jest kluczem do opisania tej płyty, która skupia się przede wszystkim na melodii i brzmieniu. Każdy z utworów, które charakteryzuje zmieniająca się rytmika, liryczność tematów i oryginalna harmonia, opowiada o prostych rzeczach – miejscu urodzenia, fascynacji serialem filmowym, inspiracjach muzycznych, o miłości. Druga płyta zespołu, pt. „Numbers” (Multikulti Project 2016) zawiera kompozycje bardziej złożone, o otwartej formie i z dużą dawką improwizacji. Jest to album koncepcyjny, pełen charakterystycznej melodyki i dyscypliny wykonawczej wypracowanej przez wiele lat wspólnych prób i koncertów. Na obu płytach znajdują się wyłącznie autorskie kompozycje lidera zespołu – Mikołaja Poncyljusza.

 

 Skład zespołu:

Mikołaj Poncyljusz – Gitara

Radek Nowaka – Trąbka

Bartosz Tkacz – Saksofon Tenorowy

Adam Prokopowicz – Kontrabas

Maciej Wojcieszuk – Perkusja

 

---

Więcej info:

https://polskijazz.pl/wydarzenie/hots-polski-jazz-360-sandomierz/

https://www.facebook.com/events/247357416188499/

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1458