Koncert chóru Yorkshire Youth Choir

Wydarzenie archiwalne
Poniedziałek, 31 lipiec 2017 18:00 WOLNY
Adres:

Bazylika Katedralna, ul. Katedralna 1, Sandomierz

Sandomierskie Centrum Kultury oraz Towarzystwo Śpiewacze "LIRA" im. Stefana Wasiaka w Warszawie serdecznie zapraszają na koncert młodzieżowego chóru z Wielkiej Brytanii Yorkshire Youth Choir, który odbędzie się w poniedziałek 31 lipca 2017 roku ok. godz. 18.15, bezpośrednio po Mszy Św. w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli:
Marek Bronkowski - Burmistrz Sandomierza
J.E. Ks. Dr Krzysztof Nitkiewicz -  Biskup Sandomierski

Wstęp wolny! 

Serdecznie zapraszamy!

***

Yorkshire Youth Choir składa się z najzdolniejszych śpiewaków w wieku od 10 do 21 lat pochodzących z hrabstwa Yorkshire w północno-wschodniej Anglii. 

Państwo John Pryce-Jones oraz Alison Pryce-Jones - doświadczeni muzycy od lat zaangażowani w pracę dydaktyczną z młodzieżą – dwa razy w roku organizują w mieście Halifax warsztaty przygotowujące chórzystów do koncertów odbywających się w ramach tournée zagranicznych.

Po warsztatach mistrzowskich prowadzonych przez państwo Pryce-Jones każdego roku w czerwcu chór daje cykl koncertów lokalnych, aby następnie wyjechać na tournée do wybranego przez siebie kraju. W roku 2017 wybór padł na Polskę. W naszym kraju zagrają cztery koncerty, w tym aż trzy w Krakowie i jeden w Sandomierzu. Chór zaprezentuje się sandomierskiej publiczności w składzie liczącym około 80 osób.

Repertuar chóru to muzyka sakralna.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1005