Koncert Mr Pollack

Wydarzenie archiwalne
Piątek, 24 marzec 2017 20:00 BILETOWANY
Adres:

Lapidarium pod Ratuszem, Rynek 1, 27-600 Sandomierz

Sandomierskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na rockowy koncert Mr Pollack, który odbędzie się 24 marca o godz. 20.00 w Lapidarium pod Ratuszem.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia przed koncertem.

***

Mr Pollack tworzą bracia Jacek (gitara) i Grzegorz Polakowie, którzy karierę muzyczną rozpoczynali u ojca Justyny Steczkowskiej, ucząc się śpiewu w prowadzonym przez niego chórze. Po kilkunastu latach założyli zespół rockowy i w roku 1990 nagrali swą pierwszą płytę QŃ. Na tej płycie Jacek Polak pokazał swój doskonały warsztat gitarowy i został uznany za jednego z najlepszych polskich gitarzystów. Od tego czasu zespół nagrał jeszcze kilka płyt, w tym - ku zaskoczeniu swych fanów - jedną płytę zawierającą utwory muzyki poważnej w aranżacji rockowej („Air on 6 strings”, rok 2000, utwory m.in. Beethovena, Mozarta, Bacha, Rimskiego - Korsakova - bardzo popularny "Lot trzmiela"). Płyta ta cieszyła się dużą popularnością, utwory na niej nagrane na stałe weszły do repertuaru koncertowego zespołu, a Jacek został określony "Paganinim Gitary". Zespół koncertował z powodzeniem na całym świecie, zaś jego muzycy zbierali indywidualne nagrody w konkursach i przeglądach instrumentalistów. Jacek w roku 1997 został uznany w Polsce za "Nową nadzieję gitary" w plebiscycie organizowanym przez wiodący fachowy magazyn "Gitara i Bas", a w roku 2002 został uhonorowany w USA nagrodą "Największy nieodkryty talent gitarowy". Grzegorz w roku 2011 zajął 3. miejsce na międzynarodowym festiwalu perkusyjnym "Drum Off", organizowanym przez Melody House Musical Instruments. Bracia Polakowie na krajowej scenie współpracowali z wieloma znanymi muzykami, m. in. z zespołem Chłopcy z Placu Broni, Renatą Przemyk, Jackiem Królikiem - aktualnie grającym w zespole Grzegorza Turnaua, Grzegorzem Skawińskim (Kombi, ONA). W roku 2013 ukazała się najnowsza płyta zespołu, "Black Hawk", bardzo dobrze przyjęta tak w Polsce, jak i za granicą (duże powodzenie w USA). Od 24.08.2014 do 11.09.2014 Zespół Mr Pollack odbył w trasę koncertową po Chinach "Mr Pollack 2014 China Tour" promującą najnowszą płytę "Black Hawk". Wiosną 2016 roku Mr Pollack wyrusza do USA i Kanady promować, świetnie przyjętą na Zachodzie przez krytykę płytę "Black Hawk".

A oto co na temat Jacka Polaka mówi sam Grzegorz Skawiński:

"Jeden z wybitniejszych polskich wioślarzy eksplorujących neo-klasyczną materie. Kiedyś, jeszcze za czasów O.N.A. zaprosił mnie do wspólnego grania na płycie swojego zespołu Mr Pollack. Teraz ja mogłem się odwdzięczyć zapraszając Jacka do ME&MY GUITAR... Zagrał w swoim stylu z pasją i ogniem! Jestem pewien, ze to nie koniec naszej współpracy i jeszcze coś razem zagramy."

Tak o Jacku i Grzegorzu Polakach wyraża się światowej sławy skrzypek Nigel Kennedy:

"Wasza gra jest niesamowita! Macie w sobie tyle pasji i energii. Po prostu powalacie energią, techniką i rewelacyjnym brzmieniem!"

We wrześniu zespół odbył trasę w USA:
https://www.facebook.com/GRAMXPROMOTIONS

Niedawno grali także trasy w Chinach i Wielkiej Brytanii.

Poniżej zamieszczamy zagraniczne recenzje ich płyty:

Płyta Roku według Metal-Temple.com w USA:
http://www.metal-temple.com/site/catalogues/entry/reviews/cd_3/m_2/mr-pollack-black-hawk.htm?keep_session=487354401

Maksymalna nota w UK Powerplay Rock magazine:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=970612096293675&set=a.125846424103584.15536.100000346813294&type=1

Więcej o zespole: www.mrpollack.pl

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 624