Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza do Lapidarium pod Ratuszem w dniu 24 lutego 2017 roku na koncert trzech rockowych zespołów: Scream Maker, Steel Velvet i Crystal Tendom.
Start: 19.00
Bilety w cenie 15 zł do nabycia przed koncertem.
Link do wydarzenia:
www.facebook.com/events/133192737171805
Zagrają dla Was:
SCREAM MAKER
Heavymetalowy zespół z Warszawy. Powstał w 2010 r. i dotąd udało mu się opracować obszerny oraz różnorodny materiał koncertowy i zaprezentować go na ponad 200 występach na żywo w Polsce i za granicą. Wśród zespołów z którymi Scream Maker dzielił scenę znajdują się m. in. Motorhead, Saxon, Black Label Society, Primal Fear, Tarja Turunen, legendarni wokaliści Tim „Ripper” Owens (ex – Judas Priest), Paul Di’anno (ex- Iron Maiden), Blaze Bayley, Civil War oraz polskie legendy heavy metalu takie jak Turbo, Ceti, Mech, Alastor, Stos, Kreon, Wolf Spider, Proletaryat, Luxtorpeda, Hunter oraz wiele innych.
Jesienią 2012 r. Scream Maker wydał entuzjastycznie przyjętą 8-utworową EP-kę o tytule „We Are Not The Same”, a także nagrał teledysk do promującej ją piosenki – „Wanna Be a Star”. Kilka miesięcy wcześniej zespół dostał się do ścisłego finału prestiżowego konkursu Antyfest 2012, organizowanego przez Antyradio i zajął w nim 2 miejsce. Utwory zespołu Scream Maker prezentowane są w wielu polskich oraz zagranicznych rozgłośniach radiowych, m.in. w Antyradiu, Polskim Radiu Rzeszów, Radiu Near FM, Radiu ZW, Radiu Parada, Radiu 1030 AM oraz radiu Bemowo.fm. Grupa została również doceniona w corocznym plebiscycie największego opiniotwórczego miesięcznika muzycznego w Polsce TERAZ ROCK gdzie głosami czytelników została wybrana do ścisłej czołówki w kategorii NADZIEJA 2012 r.
W wakacje 2013r. zespół pod okiem zagranicznego producenta Alessandro del Vecchio i przy gościnnym udziale wielu gwiazd zagranicznych i polskich (m. in. Jordan Rudess z Dream Theather i Wojciech Hoffmann z Turbo) nagrał pierwszą długogrającą płytę pt. „Livin in the Past” i podpisał kontrakt z amerykańską wytwórnią nakładem której album został wydany w kilkunastu europejskich krajach oraz w Japonii i Stanach Zjednoczonych. Okładkę płyty wykonał Rosław Szaybo, światowej sławy projektant odpowiedzialny m. in. za najlepsze okładki Judas Priest, M. Davisa, Eltona Johna, Santany, Krzysztofa Komedy czy Boba Marleya. Światowa premiera albumu nastąpiła w dniu 8 kwietnia 2014r. Premierze płyty, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem fanów i krytyków zarówno polskich jak i zagranicznych, towarzyszyła trasa obejmująca wiele koncertów z legendami światowego heavy metalu (m. in. Primal Fear, pierwszy wokalista Iron Maiden Paul Di’anno, kolejny były wokalista Iron Maiden Blaze Bayley). W maju 2014 r. zespół odbył także swoją pierwszą trasę po Chinach, dając w Państwie Środka sześć dużych koncertów na znaczących festiwalach, jak również przechodząc niespodziewanie do historii polskiej fonografii, jako pierwszy polski artysta którego płytę wydała chińska wytwórnia płytowa. Po powrocie z Chin grupa, przy udziale gwiazd sceny polskiej i zagranicznej, zorganizowała pierwszą edycję koncertu „King of Rock and Roll” będącego Memoriałem dla Ronniego Jamesa Dio.
W kolejnych miesiącach zespół, przeplatając pracę nad nowymi utworami, intensywnie koncertował na terenie całego kraju grając m.in. z Tarją Turunen (ex- Nightwish) oraz ponownie z Timem „Ripperem” Owensem (ex – Judas Priest). Koniec roku 2014 wieńczyły kolejne wyróżnienia w prestiżowych czasopismach i serwisach (m. in. miejsce w ścisłej czołówce w plebiscycie TERAZ ROCK w kategorii „Debiut płytowy” za album „Livin’ In The Past”. Początek roku 2015r. zespół rozpoczął trasą koncertową „Livin’in the Past Tour” po Polsce po zakończeniu której wyjechał na kolejne 2 tygodniowe intensywne tournee do Chin. Po powrocie z chińskiej trasy Scream Maker zorganizował, z jeszcze większym rozmachem niż rok wcześniej, II edycję Memoriału dla Ronniego Jamesa Dio. W wakacje, pomiędzy koncertami z Saxon, Black Label Society i Motorhead , grupa zarejestrowała w HEAR Studio w Warszawie po okiem Radosława Kordowskiego, jak również w Ivory Tears Music Work Studio we Włoszech pod okiem Alessandro Del Vecchio, materiał na drugi długogrający krążek zatytułowany „Back Against The World”. Premiera płyty przewidziana jest na początek 2016. a promował ją będzie singiel „Far Away” jak również intensywna trasa koncertowa, której tradycyjnie istotną częścią będzie trzecie już tournee po Chinach jak również trzecia edycja Memoriału dla Ronniego Jamesa Dio.
STEEL VELVET
Hard rockowy zespół, który powstał pod koniec 2008 roku w Strzyżowie(woj. Podkarpackie). Muzyka grupy to fantastyczna symbioza brzmień z przełomu lat '70 i '80. Muzycy czerpią inspirację z klasyków gatunku takich jak Whitesnake, Van Halen, Bon Jovi, DIO czy Rainbow.
Grupa od początku swojej działalności zagrała mnóstwo koncertów w całej Polsce, występując u boku takich sław jak Blaze Bayley, Paul Dianno (Ex- IRON MAIDEN), TSA, Mech, Oddział Zamknięty, Budka Suflera, Turbo czy Złe Psy.
W swoim dorobku fonograficznym posiada „Demo 2009”, debiutancką płyte „LuZ” z 2011 roku, singiel „Zostaw mnie”, płytę „Chwila”, po której zespół został okrzyknięty przez dziennikarzy muzycznych jako „Nowa nadzieja polskiego hard rocka”, a sam album dotarł do bardzo wysokich miejsc w zestawieniach najlepszych płyt roku 2014. Aktualnie Steel Velvet wydaje koncertowy album „Live”, który został nagrany podczas występu w studiu koncertowym im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów.
www.facebook.com/pl.steelvelvet
CRYSTAL TENDOM
Zespół istnieje od 2015 roku i pochodzi z Buska-Zdroju. Został założony przez Rzura, Sardiego i Sewa, którzy współpracowali ze sobą wcześniej. Po zagraniu kilku koncertów zespół opuścił dotychczasowy gitarzysta Patryk Satora i CT w 2016 roku działało w trio. W tym czasie zagrali trochę koncertów m.in. na festiwalu Kielce ROCKują na którym została zarejestrowana płyta koncertowa. Na początku 2017 roku wykrystalizował się skład z Grześkiem Świerczewskim na drugiej gitarze.
Ciężko określić jednoznacznie styl prezentowany przez ekipę ze świętokrzyskiego. Z jednej strony to szybkie thrashowe galopady, z drugiej klasyczne heavy metalowe zagrywki. Sami twierdzą, że grają heavy metal z mocnymi wpływami thrashu.