Koncert Teresy Kaban i Henryka Błażeja

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 30 październik 2016 18:00 BILETOWANY
Adres:

 Lapidarium pod Ratuszem, Rynek 1, 27-600 Sandomierz

Zapraszamy na koncert Teresy Kaban i Henryka Błażeja, który odbędzie się w niedziele 30 października br., o godz. 18.00 w Lapidarium pod Ratuszem. Tytuł koncertu: "Muzyczna podróż po Hiszpanii".

W programie wydarzenia:
- koncert muzyki hiszpańskiej z popularnymi klasycznymi utworami m.in.I. Albeniza oraz E. Granadosa,
-pokaz zdjęć z podróży do Hiszpanii,
- pogawędka na temat hiszpańskiej kultury.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed koncertem.

***

Teresa KABAN i Henryk BŁAŻEJ są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie.
TERESA - w klasie fortepianu  Prof. Ludwika Stefańskiego,  grę doskonaliła u Ryszarda Baksta, F. Raucha,  T. Nikołajewej  i W. Mierżanowa.
HENRYK – w klasie fletu  Prof. W.Chudziaka, grę doskonalił pod kierunkiem  J.P. Rampala i J. Galway’a.

Solistyczną działalność koncertową rozpoczęli jeszcze na studiach. Od tego czasu koncertowali na wszystkich niemal estradach Polski a także w 40 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Jako soliści brali udział w licznych krajowych i międzynarodowych Festiwalach Muzycznych, od Los Angeles, Miami poprzez Londyn, Warszawę, Łańcut, Kecskemet, Lwów, aż po Bagdad, Koreę i Japonię.

Jako soliści i kameraliści nagrali też kilkadziesiąt godzin muzyki dla Polskiego Radia w Warszawie a także dla radia włoskiego, niemieckiego, angielskiego, amerykańskiego, koreańskiego, chorwackiego, słowackiego, austriackiego, czeskiego, BBC w Londynie i innych. Ich recitale wielokrotnie transmitowane były "na żywo" przez Polskie Radio i Telewizję. Nagrali także wiele programów muzycznych dla Telewizji Polskiej.

W latach 1991-1995 byli dyrektorami Międzynarodowych Festiwali Muzyki w Sandomierzu a od 1994 r. są współautorami  i dyrektorami artystycznym corocznego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej w Tarnowie.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 747