Koncert zespołu NIE – BO, Robert & Żaneta Lubera

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 23 kwiecień 2017 15:00 WOLNY
Adres:

Bulwar im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, 27-600 Sandomierz

Telefon:

15 832 29 64

Sandomierskie Centrum Kultury oraz Urząd Miejski w Sandomierzu serdecznie zapraszają na plenerowy koncert zespołu NIE – BO, Robert & Żaneta Lubera, który odbędzie się w ramachINAUGURACJI SEZONU TURYSTYCZNEGO w dniu 23 kwietnia 2017 roku o godz. 15.00 na Bulwarze im. Marszałka Piłsudskiego.

Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!

***

Zespół NIE – BO, Robert & Żaneta Lubera

NIE-BO to zespół Roberta Lubery, który od lat działa na rynku muzycznym realizując własną wizję artystyczną. Jest to próba odejścia od sztampowych produkcji muzycznych. Chęć pokazania indywidualności muzyków i wykonawców współpracujących z zespołem w trakcie koncertów i nagrań. To pragnienie nawiązania dzięki muzyce i tekstom bliskiej, emocjonalnej relacji z publicznością.

Robert Lubera swoją działalność muzyczną rozpoczął w latach osiemdziesiątych jako lider blues-rockowej grupy Sagittarius. Był uczestnikiem festiwali: Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu koncert „Debiuty 85”, Blues TOP Sopot, Jesień z Bluesem, Rawa Blues, Jarocin (występ nagrany przez radiową „Trójkę”), a także Muzyczny Camping w Brodnicy.

Utwory „Deszczowy blues” i „Stary jeep" często gościły na antenie krajowych stacji radiowych, a także znalazły się na pierwszym miejscu listy przebojów Uniwersytetu Columbia w USA.

Sagittarius występował na wielu koncertach w kraju i poza jego granicami. Grał między innymi z Tadeuszem Nalepą. W latach dziewięćdziesiątych założył zespół The End. Zespół ten został laureatem pierwszej edycji przeglądu „Marlboro Rock In '93”, a także był uczestnikiem festiwali: Festiwal Piosenki Polskiej Opole '90 koncert „Premiery”, Jarocin '93. Zespół wydał debiutancki album The End i był supportem zespołu Wilki w czasie trasy koncertowej promującej album Przedmieścia. Nagrał również dwa teledyski do utworów „Zaczynam od nowa” i „Inny świat”.

Jako gitarzysta występował w zespole Róże Europy, a w 1993 rozpoczął współpracę z Robertem Gawlińskim. Z liderem zespołu Wilki nagrał płyty Solo oraz Kwiaty jak relikwie.

W 1997 rozpoczął działalność koncertową w solowym projekcie Artura Gadowskiego. Brał udział w licznych koncertach, programach telewizyjnych, a także poprzedzał solowy koncert gitarzysty zespołu Queen, Briana Maya.

W 1999 napisał muzykę do spektaklu pt. Błysk rekina w reżyserii Jerzego Fedorowicza rozpoczynając tym samym współpracę z Teatrem Ludowym w Krakowie. Spektakl ten do tej pory oglądało czterdzieści tysięcy widzów. Następnym teatralnym przedsięwzięciem była Minnesota Blues. To napisana przez legendarnego lidera Oddziału Zamkniętego Krzysztofa Jaryczewskiego autobiografia. Spektakl z muzyką graną na żywo przez nowy zespół Roberta, Nie-Bo, oglądało dwadzieścia tysięcy widzów.

Nagrał piosenkę do filmu Krugerandy, z Maćkiem Stuhrem w roli głównej.

Ma również na swoim koncie udział w filmach Anioł w Krakowie i Zakochany Anioł.

Do niedawna, jako lider krakowskiej grupy Nie-Bo koncertował u boku m.in. Piotra Nalepy, Macieja Balcara, Eweliny Flinty czy Krzysztofa Zalewskiego.

Żaneta Lubera - półfinalistka programu The Voice Of Poland, autorka piosenek, stypendystka Miasta Krakowa, laureatka World Independent Music Award. Współpracowała z wieloma artystami na szerokim polu gatunków muzycznych. Występowała min. z Patrycją Markowską, Piotrem Nalepą, Mattem Kowalskym, Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Karolakiem, Maciejem Balcarem i wieloma innymi. 

Aktualny skład zespołu:

Robert Lubera - gitara śpiew
Żaneta Lubera - śpiew
Wojtek Famielec - gitara basowa
Józek Rusinowski - perkusja 

Posłuchaj:

www.youtube.com/watch?v=QzUj7njaf5o
www.youtube.com/watch?v=UZwqIgfDmZQ
muzyka.onet.pl/pop/zaneta-lubera-mnie-sie-wciaz-pali/eys1w
www.youtube.com/watch?v=UZwqIgfDmZQ

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 813