P(R)OZA MIASTA - "Skowyt" Allena Ginsberga

Wydarzenie archiwalne
Czwartek, 21 lipiec 2016 20:00 WOLNY
Adres:

ul. Żydowska obok Synagogi, 27 - 600 Sandomierz

P(r)oza miasta to spacer po mieście "krok po kroku", w górę w dół, to czytanie ze ścian, murów, kamienic "strona po stronie" zamieszczonych w przestrzeni miejskiej fragmentów prozy. To jak oswajanie z literaturą w myśl wszechobecnej reklamy billboardowej. To spotkania z pisarzami, publicystami, gdzie rozmowy o architekturze i historii miast(a) stapiają się z pulsem mieszkańców, tworząc jego charakter.

Dzień nastepny (21 lipca, godz. 20.00) to "Skowyt" Allena Ginsberga, który będzie rozbrzmiewał na skwerku przy ul. Żydowskiej obok Synagogi. Ojcowie i kompozytorzy muzyki elektronicznej w Polsce będą łączyć pozornie odrębne dziedziny w jeden organizm, w jedną substancję. Dużo elektroniki, zgrzytów, stuków, puków, świstów, trzasków... Piotr Bikont, Marek Chołoniewski, Krzysztof Knittel, Kinior.

Sierpień i wrzesień to kolejne niespodzianki czytanki i oczywiście spotkania z pisarzami, o których poinformujemy za kilka dni.

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 547