Repertuar "Kina Starówka" w Sandomierzu 15.02-14.03.2019

Wydarzenie archiwalne
Piątek, 15 luty 2019 17:30 16 zł normalny, 14 zł ulogowy
Adres:

Rynek 25/26, 27-600 Sandomierz

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu najnowszy repertuar Kina "Starówka", który startuje już od najbliższego piątku (tj. 15 lutego). 
Pierwszy film, który będzie można u nas zobaczyć to "Planeta Singli 3" - czyli trzecia część doskonale przyjętej komedii romantycznej.
Fabularnie historia wygląda następująco: Ania i Tomek planują wesele na wsi u rodziny mężczyzny. Niespodziewany przyjazd ojca pana młodego jeszcze bardziej wszystko komplikuje. Na ekranie będzie można zobaczyć ponownie Agnieszkę Więdłochę, czy Macieja Stuhra. Natomiast pojawią się także nowe twarze w tej trylogii, m.in.: Bogusław LindaDanuta Stenka, czy Maria Pakulnis

Następny w kolejności będzie "Green Book". To z kolei film zagraniczny motywem filmu drogi w tle, a także wielu zaskakujących, zabawnych sytuacji, choć wzruszeń również na pewno nie zabraknie. 
Drobny cwaniaczek z Bronxu zostaje szoferem ekstrawaganckiego muzyka z wyższych sfer i razem wyruszają na wielotygodniowe tournée. Ich wspólna podróż, pełna zaskakujących przygód, okaże się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni. 
Film już zdołał zdobyć liczne nagrody: BAFTA dla najlepszego aktora drugoplanowego, ZŁOTY GLOB za najlepszy scenariusz i za najlepszą komedię to tylko kropla w morzu nagród. Film ponadto jest nominowany do Oscara aż w pięciu kategoriach! - a już niebawem poznamy wyniku gali!
W głównych rolach: Viggo Mortensen i Mahershala Ali.

Kolejny tytuł i znów wracamy na nasze rodzime podwórko. "Kobiety Mafii 2" to druga część filmu, wyreżyserowanego przez Patryka Vegę już znanego w Polsce reżysera. Pierwsza część filmu zebrała wielkie ilości ludzi na seansach. Zapraszamy fanów tego kontrowersyjnego reżysera. 
Gang Niani przejmuje władzę w stolicy i szykuje się do największego przemytu kokainy. Gangsterom udało się przemycić do kraju tonę kokainy z Kolumbii. Towar jednak znika w tajemniczych okolicznościach. 
Na ekranie zobaczymy Kasię Warnke, Aleksandrę Popławską, Agnieszkę Dygant, Aleksandrę Grabowską, Bogusława Lindę oraz Piotra Adamczyka. 

Ostatnia propozycja w nadchodzącym repertuarze to najnowsze dzieło Yorgosa Lanthimosa. Ci, którzy znają tego reżysera, wiedzą, czego można się po nim spodziewać. Do tej pory przyzwyczaił nas do kina wymagającego, wymykającego się z utartych schematów. Czym nas zaskoczy teraz? 
"Faworyta", bo tak nazywa się najnowszy film wyżej wymienionego reżysera to kino historyczne, warto zaznaczyć że jest to biografia. Podobnie jak "Green Book" film został obsypany nagrodami na wielu festiwalach, w tym najbardziej uznane tak jak BAFTA, ZŁOTE GLOBY, a nominacji do Oscara jest aż 10! A w głównych rolach nazwiska takie jak: Olivia Colman, Emma Stone oraz Rachel Weisz.
Fabuła: Pojawienie się na angielskim dworze nowej służącej Abigail, zaczyna zagrażać pozycji lady Sarah, która rządzi krajem w zastępstwie schorowanej królowej Anny.

Serdecznie zapraszamy do kina!

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1504