Repertuar "Kina Starówka" w Sandomierzu 15.03-04.04.2019

Wydarzenie archiwalne
Piątek, 15 marzec 2019 17:30 16 PLN normalny, 14 PLN ulgowy
Adres:

Sala kinowa SCK, Rynek 25/26, Sandomierz 


'CÓRKA TRENERA'- Film Łukasza Grzegorzka to kino drogi o relacjach pomiędzy ojcem-trenerem i córką-zawodniczką z tenisem w tle. Od wielu lat są tylko we dwoje, zawsze razem. Ich trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Ona jest jego oczkiem w głowie, córeczką tatusia i jego wielką chlubą. Chciałby aby była najlepsza. On jest dla niej całym światem. Do czasu, gdy dołącza do nich Igor, dobrze zapowiadający się zawodnik... W roli trenera niesamowity Jacek Braciak. 

'WSZYSCY WIEDZĄ' - PREMIERA! - Nominowany do Złotej Palmy w Cannes dramat w reżyserii Asghara Farhadi, a w rolach głównych: Penelope Cruz i Javier Bardem!  Po wielu latach nieobecności Laura wraz z dwójką dzieci powraca do rodzinnego miasteczka w Hiszpanii na wesele siostry. Podczas hucznej zabawy spotyka Paco, swoją wielką, pierwszą miłość. Imprezę przerywa zniknięcie Irene, nastoletniej córki Laury. Przy okazji poszukiwań na jaw wychodzą rodzinne tajemnice, o których wszyscy woleliby zapomnieć. W upalnym, sennym miasteczku pod powierzchnią czai się mrok. Wszyscy są podejrzani.

'KURIER' - Nowy film Władysława Pasikowskiego to sensacyjna historia szpiegowska, inspirowana sekretną misją słynnego „Kuriera z Warszawy”. W głównych rolach wystąpią zagraniczni aktorzy jak: Philippe Tłokiński, czy Patrycja Volny. A partnerować im będą m.in: Grzegorz Małecki, Zbigniew Zamachowski, Adam Woronowicz, Jan Frycz. 

'CIEMNO, PRAWIE NOC' - PREMIERA! - Adaptacja bestsellerowej powieści Joanny Bator o tym samym tytule. Reżyserem filmu jest Borys Lankosz, ma on w swoim dorobku takie filmy jak Rewers czy Ziarno Prawdy. Pełna tajemnic opowieść zabierze Państwa w świat skrywanych przez lata tajemnic i zbrodni. Na ekranie Magdalenie Cieleckiej partneruje Marcin Dorociński oraz inne, wielkie nazwiska polskiego kina: Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Agata Buzek, Jerzy Trela, Helena Norowicz, Dorota Kolak, Piotr Fronczewski, Piotr Żurawski, Roma Gąsiorowska i Rafał Maćkowiak. 

'ZŁODZIEJASZKI' - Zwycięzca Festiwalu w Cannes - Złota Palma za Najlepszy Film. 'Złodziejaszki' to historia trzypokoleniowej ubogiej rodziny żyjącej na przedmieściach Tokio. Utrzymują się najróżniejszych dorywczych zajęć oraz drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążąc koniec z końcem, to gdy jednak pewnego dnia w ich życiu pojawia się bezdomna dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową. To początek wydarzeń, które odsłonią skrywane tajemnice z rodzinnej przeszłości.

'PRZEMYTNIK' - Film w reżyserii Clinta Eastwooda, w którym gra główną rolę! Wciela się on w rolę Earla Stone’a. To 80-kilkuletni mężczyzna, który nie ma grosza przy duszy, jest sam jak palec i grozi mu zajęcie przez bank zadłużonego biznesu. Właśnie wtedy otrzymuje ofertę pracy, która wymaga od niego jedynie jazdy samochodem. W ten prosty sposób Earl staje się kurierem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu, z czego zupełnie nie zdaje sobie sprawy.

Serdecznie zapraszamy do kina!

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1540