Sandomierskie Spotkania z Kulturą

Wydarzenie archiwalne
Czwartek, 30 marzec 2017 18:00 WOLNY
Adres:

Lapidarium Pod Ratuszem, Rynek 1, 27-600 Sandomierz

Niezależna Inicjatywa Kulturalna oraz Sandomierskie Centrum Kultury serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie podróżnicze z cyklu Sandomierskie Spotkania z Kulturą, które odbędzie się 30 marca br., o godz. 18.00 w Lapidarium pod Ratuszem.

Tytuł spotkania: „Czterech ludzi, cztery rowery, cztery stolice. 850 km naddunajskiej przygody”.

Gość spotkania Basia Pasik opowie o swojej wspaniałej rowerowej wyprawie. 

Oto kilka zdań tej przeciekawej relacji:

„Rzucony od niechcenia pomył, szybko stał się celem do realizacji. Początkowy plan był zupełnie inny. Zbieg różnych okoliczności sprawił, że zamiast eksplorować zakątki naszego kraju, ruszyliśmy na podbój czterech europejskich stolic. Praga była początkiem, Dunaj dalszym wyznacznikiem kierunku, zaś Budapeszt ostatnią stolicą na mapie naszych wakacyjnych wojaży.”

Relacja z wyprawy zajęła III miejsce w konkursie Nagroda Rowertouru 2016 za najciekawszą wycieczkę w kategorii Europa i Świat. 

Kilka słów o naszym gościu:

Basia Pasik. Urodzona na pograniczu dwóch znaków zodiaku, co odzwierciedla się również w życiu. Trochę w niej Strzelca, trochę Koziorożca. Z jednej strony szalona i spontaniczna, z drugiej rozważna i ostrożna. Niby otwarta na świat, a jednak nieco zamknięta w sobie. Ceniąca wolność , lecz nie lekkoduch. Kocha podróże ale w swoim życiu zostawia także miejsce na domatorstwo. Lubi przebywać w towarzystwie, ale bliżej jej do samotnika. Nie znosi nudy. Typ włóczykija. 

Od kilku lat pasjonatka turystyki rowerowej. Bakcyla na rowerowe wojaże złapała podczas majówki po świętokrzyskiej ziemi, którą uważa za najpiękniejszą w polskim krajobrazie. Pierwszy wyjazd uruchomił lawinę kolejnych – na coraz dalej i coraz dłużej. 

Dotychczas zrealizowane wielodniowe wyprawy to m.in. wzdłuż polskiego Wybrzeża, Wschodnim Szlakiem Rowerowym Green Velo, Naddunajskim Szlakiem Rowerowym. Swoje rowerowe przygody, ciekawe miejsca i szlaki opisuje na blogu rowerowykraj.pl

Zapowiada się niezwykle ciekawe spotkanie! 

Wstęp wolny!
Gorąco zapraszamy!

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1001