Spektakl "Ratuj się, Kto Rodzi!"

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 16 październik 2016 18:00 BILETOWANY
Adres:

 Ośrodk Promocji Aktywności Kulturalnej, ul. Armii Krajowej 1, 27-600 Sandomierz

Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl teatralny pt. "Ratuj się, Kto Rodzi!". Jest to lekka komedia teatralna w wykonaniu aktorów: Marka Pitucha i Jakuba Wonsa.Scenografia: Adam Grządziel, reżyseria: Grupa Wsparcia, produkcja: Old Times Garage & Grupa Wsparcia.

Spektakl zostanie zagrany 16 października br. o godz. 18.00 w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej, ul. Armii Krajowej 1.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej w ramach przedsprzedaży oraz w dniu koncertu.

Serdecznie zapraszamy!

***

O twórcach spektaklu:

Marek Pituch - aktor, na ekranie zadebiutował w serialu "Egzamin z życia". Miał to być drobny epizod, ale dzięki zaangażowaniu i talentowi Marka - losy Jego bohatera znacznie się rozwinęły. Podobna sytuacja miała miejsce w serialu "Dwie strony medalu". Bo Marek Pituch ceniony jest za pracowitość i wprowadzanie dobrej atmosfery na planie. Można go było również zobaczyć w innych produkcjach jak: "Na wspólnej", "Plebania" czy "Ojciec Mateusz". Uwielbiany przez mistrzów światła za plastyczną twarz. Każdą rolę buduje precyzyjnie w najdrobniejszych szczegółach, uważa, że to właśnie te drobne elementy tworzą filmowy świat. Wielbiciel Ch. Bukowskiego, M. Hłaski i J. Himilsbacha. Odpowiedzialny, uważny i pełen inwencji twórczej. Jak sam mówi: jestem samotnikiem uwielbiającym życie w stadzie. Podpatruje ludzi wokół siebie i bezlitośnie wykorzystuje to w kreowanych przez siebie rolach na scenie, czy w filmie.

W 2010 zdał egzamin eksternistyczny uzyskując tytuł aktora dramatycznego. Współpracował z wieloma teatrami w Polsce jak: Teatr Druga Strefa (spektakle m. in.: "Mąż i żona" reż. Biraga, "Jubileusz" reż. Biraga, "Dialogi Penisa II" reż. Foulkes), Teatr WARSawy (spektakl "Kontrabanda" reż. Sajnuk), Teatr K.T.O (spektakl "Ja, Salome" reż. Grabowiecka).

Jakub Wons - wieloletni aktor Teatru Druga Strefa, w którym zagrał w ponad 20 spektaklach m. in. „Wariat i zakonnica”, „Matka”, „Sonata Belzebuba” Witkacego, „Iwona księżniczka Burgunda” W. Gombrowicza”, Mąż i żona” A. Fredry, „Ciocia” R. Wojasińskiego, „Ja córka Rasputina” i „Gdy w dzień przeleci nocny ptak” R. Akobdżaniana, „Pętla” M. Hłaski, „Mieszczanin Szlachcicem” Moliera, „Jubileusz” G. Taboriego,  „Fin” S. Biragi, „Dialogi Penisa” P.H. Theronda. W latach 2010-2012 pracował w Teatrze Imka w Warszawie jako producent. W tym czasie produkował lub współprodukował  spektakle: „Sprzedawcy Gumek” H. Levina, „Ja” M. Siegoczyńskiego, „Wodzirej” na podst. F. Falka, „Generał” J. Jakubowskiego, „Bohater Osama” D. Kelly, „Henryk Sienkiewicz Greatest Hits” K. Materny, „Król Dramatu” M. Modzelewskiego.

W telewizji i filmie staje po obu stronach kamery. Jako aktor wystąpił w serialach i filmach: „Na dobre i na złe” (2001), „Ojciec Mateusz” (2008), „Zwerbowana Miłość” (2010), „Wałęsa” (2012), „Piąty Stadion” (2012). Jako II reżyser pracował przy produkcjach:  2009 – „Zwerbowana miłość”, 2006-2007 – „Dwie strony medalu”, 2006 – „Dylematu 5”, 2006 – „Volpone albo lis”, 2005-2006 – „Okazja”, 2004 – „Dziki".

W 2011 roku zdał Egzamin Eksternistyczny ZASP dla aktorów dramatu. Obecnie gra w spektaklach „Halo Penis?” i „Żona do adopcji” w Old Timers Garage w Katowicach oraz w spektaklu "Okolice bikini" Macieja Kowalewskiego w Klubie Chwila w Warszawie.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1004