Spotkanie autorskie z dr. Andrzejem Przychodnim

Wydarzenie archiwalne
Wtorek, 24 październik 2017 18:00 WOLNY
Adres:

Lapidarium pod Ratuszem, Rynek 1, Sandomierz

W imieniu Niezależnej Inicjatywy Kulturalnej, Sandomierskiego Centrum Kultury, Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Dziedzictwa Przemysłowego oraz Wydawnictwa Profil-Archeo serdecznie zapraszamy we wtorek, 24 października na godzinę 18.00 do „Lapidarium pod Ratuszem” w Sandomierzu na spotkanie, w trakcie którego chcemy przenieść Państwa w czasy rzymskie i zastanowić się jak mogły wówczas wyglądać ziemie polskie ale także teren dzisiejszych Węgier, Austrii czy Słowacji.


Na obszarach tych rozgrywa się osadzona w realiach II w. n.e. akcja pierwszego tomu „ISA - Saga z Kraju Żelaza” - powieści Andrzeja Przychodniego pod tytułem „Kamień Nerthus”.


O różnych źródłach inspiracji, które posłużyły do zbudowania warstwy fabularnej powieści opowie w trakcie spotkania jej autor. Zachęcamy tym goręcej do udziału w spotkaniu, że „Kamień Nerthus” jest pierwszym tego rodzaju ujęciem tematu.


Bohaterowie książki Andrzeja Przychodniego wydają się nam także bliżsi dzięki temu, że część z nich to dawni mieszkańcy naszego regionu. Jesteśmy przekonani, że zechcecie Państwo poznać ich losy, warunki życia oraz czy faktycznie mogli spotkać się z Rzymianami.


24 października
Sandomierz
„Lapidarium pod Ratuszem”
18.00


Zapowiedź:
www.youtube.com/watch?v=gTaFPNw5h-Y&feature=youtu.be


Promocja ogólna:
youtu.be/8fARvY7J_gQ


Wstęp wolny!

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 392