Warsztaty białego śpiewu 29-30.10.2016

Wydarzenie archiwalne
Sobota, 29 październik 2016 16:00 WOLNY
Adres:

Sandomierskiego Centrum Kultury , ul. Rynek 25/26 - pod "Kinem Starówka", Sandomierz

Zapraszamy na kolejne spotkanie warsztatowe dla wszystkich sympatyków białego śpiewu. Warsztaty odbędą się w 29-30 października br., o godz. 16.00 w salce wokalnej Sandomierskiego Centrum Kultury przy ul. Rynek 25/26 - pod "Kinem Starówka".

Warsztaty mają na celu zapoznać uczestników z białym śpiewem oraz z polskimi pieśniami obrzędowymi, weselnymi, okolicznościowymi, czy dziadowskimi. Tym razem skupimy się także na Święcie Dziadów, które odbywa się kilka dni później. 

Podczas spotkań uczestnicy zostaną wprowadzeni w słowiański świat, pełen guseł i tradycji ludowych. Dowiedzą się o tym, co, kiedy, i w jakim celudawniej śpiewano. Poza tym, poznają technikę śpiewu otwartego, skupiając się na natężeniu głosu oraz jego przenikliwości.

Zajęcia prowadzi Aleksandra Członka – wokalistka i instrumentalistka folkowych projektów muzycznych: Kipikasza oraz Dziadowski Projekt, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2016 z projektem "Pieśni przekazane - pieśni niezapomniane" - www.facebook.com/przekazane.
Jest uczennicą wielu Mistrzów muzyki tradycyjnej. Od kilku lat prowadzi badania terenowe na polskich wsiach, dlatego większość z pieśni, które przekazuje podczas warsztatów, pochodzi z jej zbiorów. Od niedawna specjalizuje się w obrzędowości weselnej, zwyczajach i pieśniach związanych z przebiegiem tradycyjnego ludowego wesela, szczególnie lubelskiego oraz lasowiackiego.

Zajęcia odbywać się będą w sobotę i w niedzielę o godz. 16:00 w Sandomierskim Centrum Kultury, Rynek 25/26 (salka wokalna pod kinem Starówka). Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Warsztaty realizowane są w ramach stypendium Ministra kultury i Dziedzictwa Narowodego.

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1049