Wieczór gitarowy

Wydarzenie archiwalne
Sobota, 03 grudzień 2016 19:00 BILETOWANY
Adres:

Lapidarium Pod Ratuszem, Rynek 1, 27-600 Sandomierz

Sandomierskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza do Lapidarium pod Ratuszem na wyjątkowy, bluesowy wieczór, który będzie miał miejsce w sobotę 3 grudnia 2016 roku. Planowane dwa koncerty zapowiadają się bardzo nastrojowo i poetycko.

Tego wieczoru na scenie Lapidarium pod Ratuszem wystąpią solo dwaj gitarzyści.

O godz. 19.00 - Paweł Szymański.

Śpiewający autor tekstów i gitarzysta, muzycznie poruszający się w obszarach archaicznego bluesa, ballady, folku, bluegrassu i country. Jeden z pionierów ragtime blues guitar w Polsce.

Nazywany „Dzieckiem Rawy Blues”, ponieważ aż dziewięć razy występował na głównej scenie katowickiego Spodka! W latach 2009-2012 ukazały się trzy płyty z jego autorskim materiałem.

O godz. 20.00 – Arek Zawiliński.

Autor tekstów, muzyki, wokalista i gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking , lap-style i slide. W Lapidarium pod ratuszem zaprezentuje publiczności utwory ze swojej najnowszej, czwartej już studyjnej płyty „Na Rozdrożu”: 12 pieśni, ballad i bluesów. Na płycie obok brzmień gitary akustycznej i dobro pojawiają się dźwięki pianina, skrzypiec, banjo, harmonijki ustnej a także sprzężenia zwrotne gitary elektrycznej.

Bilet w cenie 10 zł obowiązuje na oba te koncerty i jest do nabycia w Lapidarium pod Ratuszem przed koncertem.

Serdecznie zapraszamy!

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 1029