Witamina Jazz - Grażyna Łobaszewska

Wydarzenie archiwalne
Niedziela, 20 listopad 2016 19:00 BILETOWANY
Adres:

Dom Katolicki, ul. Mariacka 12, 27-600 Sandomierz

Zapraszamy 20 listopada do Domu Katolickiego na koncert jubileuszowy z okazji 40-lecia pracy na scenie Grażyny Łobaszewskiej z zespołem. Jubileuszowy koncert to maraton z wyjątkowymi piosenkami, swoista wycieczka po wszystkich płytach artystki. Wszystko to w arcyciekawych aranżacjach energetycznego zespołu AJAGORE. Z racji jego charakteru, w repertuarze znajdują się największe hity, takie jak: „Czas nas uczy pogody”, „Brzydcy”, „Gdybyś” etc. Zabrzmią także nowe piosenki z ostatniej płyty „Przepływamy”.

Nie zabraknie również sztandarowych piosenek Czesława Niemena, które znalazły się na płycie „Dziwny jest…”, poświęconej pamięci Mistrza: „Jednego serca”, „Płonąca stodoła”, „Dziwny jest ten świat”. Co więcej, będzie można usłyszeć również zupełnie nowe kompozycje, które pojawią się na najnowszym, jubileuszowym albumie!

Jako support zagra Basia Kawa.
 

Bilety w cenie 30 zł do nabycia codziennie w Centrum Informacji Turystycznej Sandomierz, ul. Rynek 20, tel. 15 644 61 05 lub bezpośrednio przed koncertem.

***

BASIA KAWA Z ZESPOŁEM

BASIA KAWA - artystka łączy w swojej muzyce wiele stylów. Jazz, blues, elementy muzyki popularnej czy poezji śpiewanej - wszystko składa się na autorską muzykę z niebanalnymi tekstami. Chociaż różnorodna, muzyka ta jest przystępna dla każdego - pozytywna, pełna energii a zarazem skłaniająca do refleksji. Basia koncertuje ze świetnymi muzykami młodego pokolenia. Cztery lata temu rozpoczęła działalność artystyczną pod swoim nazwiskiem. Oprócz autorskich utworów zespół wykona również piosenki m. in. takich wykonawców jak Mieczysław Szcześniak, Grzegorz Turnau, Anna Maria Jopek.
 

„Czasem jest tak, że odkrywa się coś niesamowitego i po prostu się wie, że to jest to. Tak było właśnie z Basią Kawą i Zespołem. Zobaczyłam ich w toruńskiej OdNowie, podczas 49 edycji Giełdy Piosenki.
Co tu dużo mówić, zaczarowali mnie. W przeciągu kilku minut podjęłam decyzję, że albo teraz albo nigdy i zrobiłam z nimi wywiad. Uznałam, że wirtualny świat powinien jak najszybciej o nich usłyszeć.”

Anna Szatan (Moosic.pl, 2013)

SKŁAD ZESPOŁU:
Basia Kawa - wokal, skrzypce
Maciej Rogoziński - altówka
Krzysztof Pawłocki - gitara
Szymon Zalewski - gitara basowa
Łukasz Łapiński - cajon, instrumenty perkusyjne

GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA – KONCERT JUBILEUSZOWY

GRAŻYNA ŁOBASZEWSKA - kompozytorka i autorka wielu śpiewanych przez siebie utworów. Jak mówi Krzysztof Ścierański, basista i kompozytor, Grażyna to „najczarniejsza z białych kobiet”. Krytycy zaś bez wahania porównują wokalistkę z Areth Franklin czy Billie Holiday. Publiczność zachwycają nie tylko wykonania piosenek napisanych specjalnie dla Grażyny przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własne interpretacje standardów jazzowych, gospel. Śpiewała w chórkach Haliny Frąckowiak, Wojciecha Skowrońskiego i Elżbiety Wojnowskiej. W 1975 roku wokalistka zaczęła współpracę z grupą S-26 Andrzeja Ellmana. Potem związała się z zespołem Ergo Band. Wraz z nim koncertowała w kraju oraz w NRD, RFN, Czechosłowacji i na Węgrzech. Na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wystąpiła po raz pierwszy w 1974, by potem pojawiać się na deskach opolskiego amfiteatru wielokrotnie. W 1976 zdobyła tam nagrodę dziennikarzy za „Nocny spacer”, w 1978 III nagrodę za „Zwierciadło Czasu”, a w 1991 I nagrodę za „Wszystko co złe omija mnie”. W latach 1978-1983 była wokalistką zespołu Crash. Wystąpiła z nim w koncertach głównych MFMJ (Międzynarodowy Festiwal Muzyki Jazzowej), Jazz Jamboree w Warszawie w latach 1977-1978 i w 1981. W latach 1983-1989 współpracowała z jazz-rockową grupą Cancer. Występowała i nagrywała także z zespołami Janusza Komana, Alex Bandem Aleksandra Maliszewskiego, Grupą Doktora Q Tadeusza Klimondy i z orkiestrą Zbigniewa Górnego. Dokonała licznych nagrań archiwalnych dla Regionalnej Rozgłośni Polskiego Radia w Poznaniu i Warszawie z czołowymi muzykami jazzowymi, m. in. z Januszem Skowronem i Krzysztofem Ścierańskim oraz Ryszardem Sygitowiczem.

Od 1997 współpracuje z Triem Jarosława Śmietany. Brała udział w festiwalach jazzowych w Kaliszu, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu, a także za granicą, w Danii, Szwecji, Hiszpanii, RFN i Kuwejcie. Uczestniczyła w trasach koncertowych po USA i Francji. 2 grudnia 2012 podczas gali wręczenia Złotych Mikrofonów otrzymała Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Od 2000 r. Grażyna Łobaszewska współpracuje z młodymi, trójmiejskimi Jazzmanami: Piotrem Manią, Patrykiem Stachurą i Kubą Staruszkiewiczem. Od 2008 r. regularnie towarzyszy Grażynie tczewska formacja AJAGORE w składzie: Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitary) oraz Michał Szczeblewski (perkusja).  

SKŁAD ZESPOŁU:
Grażyna Łobaszewska – śpiew
Sławomir Kornas – bas, śpiew
Maciej Kortas – gitary
Michał Szczeblewski – perkusja

BĘDĘ TAM:
Przeczytano: 710