Czerwony szlak turystyczny w Sanoku

Adres:

Sanok

Szlak czerwony Sanok - Przemyśl to atrakcyjna trasa ukazująca piękno miasta Sanok, otaczających go Gór Słonnych i Pogórza Przemyskiego.

Podróżując szlakiem czerwonym możemy przejść przez kilka ciekawych przyrodniczo obszarów: Park Krajobrazowy Gór Słonnych i Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego oraz sieć Europejskich Obszarów Ekologicznych Natura 2000. Na trasie tej znajdują się też specjalne obszary ochronne ptaków oraz specjalne obszary ochronne siedlisk. Szlak rozpoczyna się w Sanoku na stacji PKP Sanok Główny. Następnie prowadzi ulicami Sanoka, wzdłuż linii najciekawszych obiektów tego miasta. Idąc tym szlakiem można po drodze zwiedzić takie miejsca jak: obiekty sakralne, Muzeum Historyczne w Sanoku, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku ze skansenem czy zamek. Wychodząc z Sanoka przechodzimy przez most na Sanie i kierujemy się na Białą Górę, a następnie przez Orle Skały do szczytu Orli Kamień (554 m n. p.m.). Po drodze można na chwilę zatrzymać się na punkcie widokowym zbudowanym przez pracowników nadleśnictwa i popodziwiać panoramę niemal całego Sanoka. Kiedy już nacieszymy oczy pięknymi widokami, schodzimy do wsi Liszna i kierujemy się przez miejscowość Słonne na szczyt Słonny Wierch (671m n. p.m.), z którego schodzimy w kierunku miejscowości Słonna. Dalej wspinamy się na szczyt Przysłup (651 m n. p.m.) i następnie grzbietem najpierw podchodzimy a później schodzimy do miejscowości Rakowa, gdzie możemy zwiedzić przy okazji zabytkową cerkiew. Następnie przez wsie Zawadka, Roztoka, Góra Kiczerka, Bircza i Brylińce dochodzimy już do Przemyśla. Całkowita długość szlaku to 72 kilometry, a szacunkowy czas przejścia w warunkach letnich, przy dobrej pogodzie i bez zwiedzania wszystkich zabytków, to ok. 19-20 godzin. Warto więc zaplanować sobie wcześniej trasę, uwzględniając czas potrzebny na zwiedzanie i rezerwując noclegi.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 738