Fontanna z rzeźbą „Dziewczynka w deszczu” w Sanoku

Adres:

Feliksa Gieli, 38-500 Sanok

Sanok to miast z kilkoma ciekawymi rzeźbami i pomnikami.

Oprócz pomnika wielkiego artysty jakim był niewątpliwie Zdzisław Beksiński, w mieście tym mamy również pomnik, a raczej fontannę z pomnikiem dziewczynki z parasolką, zwaną również „Dziewczynką w deszczu”. Fontanna ta została wykonana z brązu, a także z betonu. Nadaje ona atrakcyjnego wyglądu temu miejscu. Dzięki temu ludzie chętnie przychodzą w pobliże fontanny z rzeźbą „Dziewczynki w deszczu”. Mieszkańcy przychodzą tutaj, aby odpocząć i zapomnieć o trudach dnia codziennego, ale równie chętnie przychodzą tutaj turyści, którzy zatrzymali się w Sanoku. Chętnie fotografują się w pobliżu fontanny, ponieważ jest to ciekawa pamiątka z urlopu i wizyty w tym mieście. Warto również wspomnieć o tym, że fontanna ta wspaniale również wygląda w nocy, ponieważ zadbano o jej podświetlenie, które nadaje jej uroku. Z ciekawostek warto wspomnieć o tym, że rzeźbę wraz ze sporych rozmiarów fontanną wybudowano w celu upamiętnienia wodowania statku, który nazwano Sanok. Nie można zapomnieć również o tym, że autorem projektu rzeźby wraz z fontanną jest znany w Sanoku artysta Adam Przybysz. Stworzył on również inny znany pomnik jakim jest niewątpliwie „Pomnik Dobrego Wojaka Szwejka”. Sanok warto odwiedzić. Różnego rodzaju dzieł artystycznych jest tu naprawdę bardzo wiele. Są to dzieła znajdujące się na ulicach miasta dzięki czemu każdy ma do nich bezpośredni niczym nieograniczany dostęp. Jest to jedno z tych miast, gdzie lokalni artyści są dla mieszkańców naprawdę bardzo ważnymi postaciami. Jeśli mamy szansę przyjechać do Sanoka to nie można z tej szansy zrezygnować. Chyba większość z nas będzie zadowolona z wypoczynku w tym niezwykle czarującym mieście. Tym bardziej, jeśli jesteśmy osobami, które lubią obcować ze sztuką.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1354