Muzeum Historyczne w Sanoku

Wstęp:

Płatny

Adres:

ul. Zamkowa 2, 38-500 Sanok

Telefon:

13 46 306 09

e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W Sanoku znajduje się muzeum regionalne. Posiada ono sporą ilość interesujących eksponatów z naprawdę różnych przedziałów czasu.

Każdego roku przybywa tu naprawdę ogromna ilość turystów. Według różnych szacunków jest to ponad 60 tysięcy osób. Spora część turystów przybywa tutaj głównie po to, aby zobaczyć wystawę Zdzisława Beksińskiego, wspaniałego artysty, który tworzył niesamowite dzieła. Muzeum Historyczne w Sanoku zostało utworzone w roku 1934. Przez dziesiątki lat organizowano tutaj wiele ciekawych wystaw. Starano się promować miejscowych artystów. W latach 2010-2011 w muzeum przeprowadzono remont, który polegał na odbudowaniu południowego skrzydła zamku, w którym muzeum się mieści. Następnie w tym miejscu zdecydowano się stworzyć ogromną wystawę dotyczącą Zdzisława Beksińskiego. Dużo czasu poświęca się właśnie tej ekspozycji, ponieważ niewątpliwie jest to największa atrakcja tego muzeum, o czym mówi nawet dyrekcja tego muzeum. Muzeum Historyczne w Sanoku zachwyca nie tylko swoimi ekspozycjami i zbiorami. Obiekt ten zachwyca również swoim wyglądem. Jest to naprawdę przepiękny kamienny budynek, zamek, który warto zobaczyć na własne oczy. Jeśli tylko mamy ochotę się tu wybrać to jak najbardziej warto. Można nawet powiedzieć, że jest to miejsce obowiązkowe do zobaczenia, jeśli tylko znajdziemy się w Sanoku, bądź w jego pobliżu. Koniecznie trzeba jednak zapoznać się wcześniej z godzinami otwarcia obiektu, ponieważ są one różne w zależności od dnia tygodnia. Zaletą jest jednak to, że muzeum te jest czynne przez siedem dni w tygodniu. Jeśli chodzi o bilety to nie należą one do najtańszych, ale również nie są najdroższe. Ich cena jest na średnim poziomie. Rodziny mają możliwość zakupu biletu rodzinnego, który na pewno obniży znacząco koszt wizyty w muzeum. Podsumowując jest to świetne miejsce, które daje nam możliwość obcowania ze sztuką i historią.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1134