Park miejski im. Adama Mickiewicza w Sanoku

Adres:

Adama Mickiewicza, 38-500 Sanok

Park ten jest atrakcją turystyczną, która ma już sporą historię. Według różnych źródeł został on utworzony w roku 1896.

Prawda jest jednak taka, że istniał on wcześniej jednak nie był nazwany parkiem miejskim. Na początku był ogród miejski utworzony w roku 1885. Później stwierdzono jednak, że należy go rozbudować i znacząco zmienić. Imię Adama Mickiewicza nie było nadane od razu z momentem powstania parku miejskiego. Nadano je dopiero dwa lata po uruchomieniu obiektu. Miało to miejsce w roku 1898. Park miejski im. Adama Mickiewicza w Sanoku mieści się na powierzchni około 10 hektarów. Znajduje się on na wzniesieniu, które jest w okolicach centrum miasta. Wysokość na jakiej się znajduje to ponad 360 metrów n. p.m. Według różnych opinii park ten może cieszyć się mianem największego tego typu obiektu w Polsce. Nie ma drugiego tak dużego parku, który należy do parków typu górskiego. Warto więc tym bardziej wybrać się do tego miejsca. Na terenie parku im. Adama Mickiewicza w Sanoku znajduje się wiele ciekawych obiektów, które również mogą zainteresować i przyciągnąć do tego miejsca turystów. Mamy tu na przykład Pomnik Tadeusza Kościuszki, który został pierwszy raz w tym miejscu pokazany światu w roku 1962. Odnajdziemy tu także Źródełko Chopina. Jest to niewielkie źródełko otoczone kamiennym murem, na którym znajduje się pamiątkowa tablica. Miała ona upamiętnić setną rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. W parku mamy masę ciekawych alejek, po których możemy pospacerować. Znajduje się tu również platforma widokowa, na którą warto się wybrać. To właśnie z niej możemy podziwiać przepiękny krajobraz i widok na najbliższą okolicę. To właśnie w te miejsce kierują się największe ilości osób, które przychodzą do parku miejskiego. Każdy, kto nie ma co zrobić ze swoim wolnym czasem powinien wybrać się do tego parku. Na pewno miło spędzi tutaj swój wolny czas.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1149