Pomnik Dobrego Wojaka Szwejka

Adres:

ul. 3 Maja, Sanok

W 2003 roku odsłonięto w Sanoku przepiękny pomnik. Powstał on w celu upamiętnienia tego, że w miejscowości jaką jest Sanok przebywał swego czasu Szwejk Wojak.

Jest to spora atrakcja Sanoka, choć na pewno nie największa. Można ją jednak zaliczyć do swego rodzaju ciekawostek na jakie w tej miejscowości możemy się natknąć. Warto wspomnieć również o tym, że pomnik Wojaka Szwejka jest dużych rozmiarów. Jeśli przyjrzymy się jemu bliżej, to zauważymy, że postać z pomnika, która siedzi na ławce jest rozmiarów naturalnego człowieka. Możemy więc koło Szwejka usiąść i będziemy wyglądać całkowicie naturalnie. Turyści więc bardzo chętnie w pobliżu pomnika się fotografują. Każdy kto znajdzie się w tej przepięknej miejscowości jaką niewątpliwie jest Sanok powinien odwiedzić ulicę 3 Maja, na której znajduje się ławeczka z pomnikiem Szwejka. Jest to naprawdę świetne miejsce na pamiątkową fotografię. W pobliżu pomnika znajduje się wiele innych ławeczek, więc mamy możliwość usiąść i odpocząć. Okolica jest w miarę atrakcyjna i ciekawa, więc to również zachęcać będzie do tego, aby w tym miejscu na chwilę przysiąść. Każdy kto zastanawiał się nad tym, czy warto tutaj przyjechać, powinien już znać odpowiedź na takie pytanie. Przyjazd do Sanoka to świetny wybór. Nie nastawiajmy się jednak na nie wiadomo jak wiele atrakcji, ponieważ ogromnej ilości ich tutaj nie zauważymy. Nie przyjeżdżajmy tutaj tylko dla tego pomnika, ponieważ w takim przypadku się rozczarujemy. Jeśli jednak przyjedziemy dla innych atrakcji i przy okazji odwiedzimy pomnik Dobrego Wojaka Szwejka, to powinniśmy być zadowoleni. Zróbcie sobie na ławeczce obok Szwejka Wojaka fotografię i z uśmiechem i zadowoleniem spędźcie czas w tej przepięknej miejscowości. Sanok to naprawdę przepiękna miejscowość, warto ją odwiedzić!

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 892