Pomnik Zdzisława Beksińskiego w Sanoku

Adres:

Rynek 14, Sanok

Sanok to miasto Zdzisława Beksińskiego, którego postać została uczczona pomnikiem, który w tym mieście się znajduje. Zdzisław Beksiński urodził się właśnie w miejscowości jaką jest Sanok.

Miało to miejsce 24 lutego 1929 roku. Postać ta na całym świecie była znana z fotografii, grafiki, malarstwa a także rzeźbiarstwa. Warto wspomnieć o tym, że postać Zdzisława Beksińskiego jest tak dla mieszkańców Sanoka ważna, że zdecydowano się również na to, aby jego imieniem i nazwiskiem nazwać rondo, które się w tym mieście znajduje. Wróćmy jednak do pomnika tej niezwykle ciekawej postaci, który jakby nie było jest w pewnym sensie atrakcją turystyczną tego miasta. Wiele osób przechadzając się w pobliżu, decyduje się na przyjrzenie się temu dziełu. Turyści również bardzo chętnie fotografują się z pomnikiem Zdzisława Beksińskiego. Pomnik ten jest obiektem odlanym z brązu. Jego wymiary są bardzo podobne do wymiarów prawdziwego człowieka. Pomnik mierzy 180 centymetrów wysokości, przy czym waży około 200 kilogramów. Pomnik ten został światu pokazany w roku 2012. Sanok to miasto Zdzisława Beksińskiego i widać to na każdym kroku. Praktycznie każdy kogo byśmy nie zapytali wie kim była ta postać. W mieście znajduje się także muzeum związane z jego twórczością, do którego jak najbardziej warto się wybrać. Czy warto zapoznać się z pomnikiem tego artysty? Jeśli jesteśmy w Sanoku to jak najbardziej warto poświęcić chwilę na spacer po tutejszym rynku i zobaczenie na własne oczy tego wspaniałego dzieła. Specjalnie dla tego pomnika nie warto tu jednak przyjeżdżać, jednak w miejscowości tej znajdziemy jeszcze kilka innych ciekawych obiektów wartych zobaczenia, więc przyjazd jest jak najbardziej sensowny. Jeśli mamy więc kilka dni wolnego, to warto wsiąść w samochód i wybrać się właśnie do Sanoka.

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1938