Ratusz w Sanoku

Adres:

Rynek, Sanok

Sanok jest przepięknym miastem. Jak większość miast a swój rynek, a także miejski ratusz.

Budynek, w którym znajduje się ratusz warto zobaczyć, ponieważ jest on jedną z atrakcji miasta. Warto jednak wiedzieć, że w ratuszem w tym mieście jest małe zamieszanie. Gdy zapytamy kogoś o ratusz to mogą zostać nam wskazane dwa różne budynki. Każdy z nich znajduje się w okolicach rynku. Przepiękny budynek, który może nam zostać wskazany jako miejski ratusz to obiekt znajdujący się pod adresem Rynek 16. Jest to kamienica pochodząca z 1786 roku. Na jej elewacji odnajdziemy wielki zegar pochodzący z XIX wieku. Stary ratusz, bo tak można o nim mówić, został uznany za zabytek i wpisano go do rejestru zabytków. Warto go zobaczyć jest to budynek, w którym zadbano o najdrobniejsze szczegóły. Stary ratusz po prostu zachwyca! Drugim obiektem, który dziś rzeczywiście pełni funkcję ratusza miejskiego, jest budynek zlokalizowany pod adresem Rynek 1. Budynek ten powstawał w latach 1875-1880. Jest więc to podobnie jak poprzedni ratusz, budynek już wiekowy i o historycznym znaczeniu. Przy głównym wejściu do budynku ratusza znajduje się pamiątkowa tablica, która ma upamiętniać powstanie Towarzystwa Upiększania Miasta Sanoka. Odnajdziemy tu także tablicę z 80-tej rocznicy odrodzenia Rzeczpospolitej. Obydwa budynki są bardzo ładne i charakterystyczne. Trzeba jednak przyznać, że znacznie atrakcyjniejszym budynkiem jest ten, w którym ratusz mieścił się dawniej. Czyli budynek zlokalizowany pod adresem Rynek 16. To właśnie on jest główną atrakcją rynku, która zachwyca turystów. Jeśli mamy taką możliwość to warto się tutaj wybrać, tym bardziej, że tutejszy rynek również jest jak najbardziej wart poświęcenia mu uwagi. Sanok to świetne miasto na zaplanowanie wypoczynku. Nie zastanawiajmy się dłużej, tylko tu przyjedźmy!

Odwiedziłeś oceń:
(0 głosów)

Znasz to miejsce i jego historię, chcesz podzielić się dodatkowymi informacjami lub zdjęciami na jego temat lub znalazłeś błędy w opisie. Napisz do nas: biuro@4tour.pl
Będziemy wdzięczni za pomoc w realizacji programu "REAKTYWACJI DZIEDZICTWA REGIONALNEGO" mającego na celu promowanie ważnych miejsc i troskę o uratowania od zapomnienia ważnych faktów historycznych.
Dane autorów tekstów lub zdjęć zostaną opublikowane pod opisem jeśli autor wyrazi na to zgodę.
Przeczytano: 1361